Nie popełniaj tego błędu przy praniu. Zniszczysz tę część garderoby
Oprac.: Karolina Iwaniuk
Czapka z daszkiem to element garderoby, który nie dość, że potrafi być uzupełnieniem stylizacji, to świetnie sprawdza się latem, chroniąc oczy przed ostrym słońcem. Jednak to też rzecz, którą często powinniśmy prać, ale nie zawsze wiemy, jak zrobić to poprawnie, by jej nie zniszczyć. Okazuje się, że wystarczy przestrzegać kilku zasad podczas czyszczenia.
Pranie czapki z daszkiem. Stosuj te zasady, a nie zniszczysz tej części garderoby
Pranie czapki z daszkiem może być nieco trudne, aby nie uszkodzić jej kształtu. Odkształcenie daszka spowoduje, że możemy wyglądać w niekorzystnie, a to właśnie często czapka z daszkiem jest dopełnieniem całej stylizacji.
Zobacz również:
To łatwiejsze, niż może się wydawać. Wystarczy, że do miski z letnią wodę wlejemy niewielką ilość delikatnego detergentu.
Następnie zamoczymy czapkę w wodzie i delikatnie wyczyścimy ją szczoteczką lub miękką gąbką. Podczas takiego czyszczenia należy skupić się na miejscach najbardziej zabrudzonych, takich jak potnik czy daszek.
Kluczowe jest by użyć letniej wody, także do spłukiwania detergentu. Po płukaniu ważnym etapem jest suszenie. Nie wykręcaj czapki, aby nie zniekształcić daszka. Za to odsącz nadmiar wody delikatnie wyciskając czapkę ręcznikiem. Uformuj czapkę w odpowiedni kształt i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu, najlepiej na suszarce lub w miejscu z dobrą cyrkulacją powietrza.
Tych błędów unikaj. Pralka może wywołać szkody
Pranie czapek z daszkiem może być trudne, a niektóre błędy mogą prowadzić do ich zniszczenia. Chociażby używanie pralki może zniszczyć kształt daszka i materiał czapki. Szybkie obroty mogą prowadzić do deformacji i uszkodzeń.
Warto też odpuścić sobie suszenie czapki w suszarce. Wysoka temperatura i ruchy bębna suszarki mogą zniekształcić daszek oraz kurczyć materiał czapki.
Kolejnym błędem jest używanie silnych detergentów. Mogą one uszkodzić tkaninę i wypłukać kolor czapki. Lepiej jest używać delikatnych detergentów, przeznaczonych dla dzieci i alergików. Czapki nie należy też moczyć w gorącej wodzie. Może doprowadzić to do skurczenia materiału i uszkodzenia daszku. Zawsze używaj letniej lub zimnej wody.
Czapki też nie powinniśmy wykręcać, a następnie suszyć powieszonej za pomocą klamerki. To też prowadzi do deformacji materiału.