Niezawodny na diecie odchudzającej. Jedz na różne sposoby i patrz, jak tracisz na wadze

Twaróg odznacza się wieloma właściwościami prozdrowotnymi. Dostarcza organizmowi niezbędnych składników i do tego jest niezawodny podczas redukcji. Dołączenie go do jadłospisu może więc przynieść wiele korzyści. Dlaczego warto go jeść?

Włączenie twarogu do diety reguluje apetyt i głód
Włączenie twarogu do diety reguluje apetyt i głód123RF/PICSEL

Jak powstaje twaróg?

Proces tworzenia twarogu polega m.in. na ukwaszeniu mleka za pomocą odpowiednich szczepów bakterii. Dzięki temu powstaje skrzep, który kroi się w kostki i powoli ogrzewa. Następnie wytwarza się serwatka i powstaje ziarno. Do następnych kroków zalicza się obróbkę ziarna, oddzielanie serwatki, formowanie oraz prasowanie.

Dlaczego warto jeść twaróg?

Na sklepowych półkach można znaleźć twaróg o różnej zawartości tłuszczu - chudy, półtłusty i tłusty. To świetne źródło białka, a do tego twaróg jest bogaty w sód, fosfor, potas, a także witaminę A, B2, B4 i B12.

Twaróg to także idealny produkt dla osób będących na diecie wegetariańskiej
Twaróg to także idealny produkt dla osób będących na diecie wegetariańskiej123RF/PICSEL

Poza tym trzeba podkreślić, że jedzenie twarogu dostarcza organizmowi kwasów tłuszczowych z grupy omega-3 i omega-6. Mowa o linolowym, linolenowym i oleinowym. Działają one przeciwzapalnie i do tego przyczyniają się do przyswajania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Do tego twaróg odznacza się niskim indeksem glikemicznym, a więc mogą po niego sięgać osoby borykające się z cukrzycą. To także świetny produkt dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy. Włączenie go do diety reguluje apetyt i głód. Dzięki zawartości białka po zjedzeniu twarogu uczucie sytości pozostaje na dłużej, a co za tym idzie, można uniknąć podjadania między posiłkami. Ponadto jest on niskokaloryczny, pomaga w utrzymaniu masy mięśniowej, wzmacnia układ odpornościowy, a także pozytywnie wpływa na kości i trawienie.

Twaróg to także idealny produkt dla osób będących na diecie wegetariańskiej, a wszystko to przez możliwość uzupełnienia niedoboru witaminy B12 oraz cynku.

***

„Ewa gotuje”: Chleb keto i hummusPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas