Nigdy nie śpij w tej pozycji. Ściągniesz na siebie same nieszczęścia!

Sen to ważny element życia, wpływający na funkcjonowanie całego organizmu. Jego długość jak i jakość ma ogromne znaczenie na samopoczucie i zdrowie, a zdaniem niektórych również na wibracje jakie przyciągamy. Oto co zrobić, aby spać spokojnie i szczęśliwie.

Łózko nie powinno być ustawione naprzeciwko drzwi. Ta pozycja do spania jest zdaniem niektórych mało bezpieczna
Łózko nie powinno być ustawione naprzeciwko drzwi. Ta pozycja do spania jest zdaniem niektórych mało bezpieczna123RF/PICSEL

Ponoć jakość snu ma wpływ na otaczającą nas aurę. Pozycja, w jakiej odpoczywasz względem okien i drzwi, jest bardzo istotna. Wizjonerzy uważają, że ma to wpływ na ilość pozytywnych jak i negatywnych rzeczy, które nas spotykają.

Z kolei z filozofii wschodu można dowiedzieć się wiele o tym, jak powinno wyglądać idealne mieszkanie i sypialnia, by przyciągać dobrą energię. Słowiańskie tradycje od wieków powtarzają także, jakie pozycje do zasypiania powodują powstawanie niesprzyjających fluidów. Jak zatem nie należy spać?

Tych pozycji do spania unikaj

Nie poleca się spania z nogami wyciągniętymi w kierunku drzwi do pokoju. Ludowe wierzenia mówią, że leżenie w ten sposób ściąga na domowników nieszczęścia, zakłóca sen, jest powodem koszmarów, a niekiedy nawet śmierci. Co więcej dawniej uważano, że spanie w pozycji trumiennej - z nogami skierowanymi do wyjścia, kusi złe moce, na których działanie najbardziej narażenie jesteśmy w nocy. Szamani przestrzegani, że mogą one wówczas porwać człowieka za nogi lub bezpowrotnie oderwać duszę od ciała.

Bardziej wiarygodne argumenty przemawiające za tym, by nie spać z nogami wyciągniętymi do drzwi jest brak poczucia bezpieczeństwa. Spanie w łóżku ustawionym centralnie naprzeciwko drzwi może wywoływać uczucie zakłopotania.

Ponadto nie zaleca się spania z głową w kierunku drzwi - według przesądów może być to powodem "pomieszania zmysłów".

Według ludowych wierzeń, wygląd sypialni może mieć wpływ na jakość snu
Według ludowych wierzeń, wygląd sypialni może mieć wpływ na jakość snu 123RF/PICSEL

Jakie pozycje do spania są "bezpieczne"?

Aby poprawić jakość snu i ściągnąć na siebie dobrą, pozytywną aurę przyjrzyj się przede wszystkim swojej sypialni - zadbaj o komfort, porządek, regularnie wietrz pomieszczenie. Najlepiej, aby łóżko ustawione było bokiem do wyjścia.

Ludowe przesądy mówią też, że aby dobrze spać, należy:

  • łóżko ustawić wezgłowiem pod ścianą, przy której nie ma okien ani drzwi
  • z łóżka powinno być dojście z trzech pozostałych stron
  • nie powinno ono blokować otwierania mebli, okien czy drzwi
  • nad wezgłowiem nie warto wieszać też półek, ozdób, które mogą spaść
  • poł łóżkiem nie poleca się trzymania niepotrzebnych rzeczy

Wskazówki te, według ludowych wierzeń mają za zadanie nie tylko sprowadzenie pozytywnej energii, ale również poprawienie komfortu i jakości snu. Dlaczego więc nie spróbować?

Kryzys w Afganistanie. Ludzie szukają pieniędzy gdzie się daAFP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas