Reklama

Nigdy nie używaj ręczników papierowych w ten sposób. To duży błąd

Ręczniki papierowe znajdują się niemal w każdej kuchni. Wiele osób nie wyobraża sobie gotowania, gdy nie ma ich pod ręką. Są niezwykle przydatne podczas porządków, ale jak się okazuje, nie nadają się do czyszczenia wszystkich powierzchni. W jaki sposób nie należy używać ręczników papierowych?

Jakie zastosowanie mają ręczniki papierowe?

Nie da się ukryć, że ręczniki papierowe znalazły zastosowanie niemal w każdym domu. Zazwyczaj mają swoje miejsce w kuchni, ale sprawdzają się nie tylko tam. 

Wielu wykorzystuje je m.in. do odsączania nadmiaru tłuszczu z przygotowywanych potraw, przechowywania warzyw i owoców w lodówce, a także pozbywania się plam z mebli i osuszania rąk. Poza tym ręczniki papierowe mogą posłużyć jako odświeżacze powietrza, gdy tylko skropi się jej kilkoma kroplami olejku eterycznego. 

Coraz więcej pań podczas demakijażu oraz oczyszczania skóry twarzy rezygnuje z bawełnianych ręczników na rzecz tych papierowych. Wszystko to w ze względów higienicznych. 

Zobacz także: Genialny trik na czyszczenie kabiny prysznicowej

Reklama

Używanie ręczników papierowych w ten sposób to błąd

Ręczniki papierowe wydają się niezbędne podczas domowych porządków. Okazuje się jednak, że czyszczenie nimi niektórych powierzchni może być złym pomysłem. 

Mowa tu m.in. o telewizorach i komputerach. Wszystko przez to, że twarde włókna celulozy mogą porysować powłokę ekranów. Przetarcie ich ręcznikiem papierowym może więc doprowadzić do pojawienia się zarysowań na tych urządzeniach. 

Zobacz także: Pochłaniacz wilgoci za grosze? Znajdziesz go w pudełku po butach

Wbrew pozorom ręczniki papierowe nie powinny być używane do mycia okien oraz luster. Pozostawiają po sobie nieestetyczne włókna i do tego mogą prowadzić do zmatowienia szklanych powierzchni. 

Efekt odwrotny do zamierzonego przyniesie również czyszczenie ręcznikiem papierowym plam powstałych na dywanie. W przypadku wylania na niego płynu jak najbardziej pomogą go osuszyć. Nie warto jednak pocierać dywanu ręcznikiem papierowym. W kontakcie z wodą rozpadnie się na kawałki, które utkną między włóknami dywanu.    

***

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy