Genialny trik na czyszczenie kabiny prysznicowej

Zaniedbana kabina prysznicowa nie tylko nieestetycznie wygląda, ale może być również siedliskiem zarazków i bakterii. Pozbycie się z niej brudu i zacieków wymaga sporego nakładu pracy i jest niezwykle czasochłonne. Istnieje jednak trik, dzięki któremu łatwo i szybko przywrócimy kabinie prysznicowej należytą czystość.

Brudna kabina prysznicowa może być siedliskiem wielu bakterii i grzybów
Brudna kabina prysznicowa może być siedliskiem wielu bakterii i grzybów123RF/PICSEL

Na rynku jest dostępnych wiele detergentów służących do mycia kabiny prysznicowej, ale część z nich sporo kosztuje, inne natomiast mogą okazać się zbyt słabe podczas czyszczenia dużych zabrudzeń. Idealny preparat, który zaskoczy nas swoją wydajnością, skutecznością i przede wszystkim niskimi kosztami, możemy sami zrobić w domu.

Tabletki do zmywarki idealnie nadają się do czyszczenia kabiny prysznicowej
Tabletki do zmywarki idealnie nadają się do czyszczenia kabiny prysznicowej123RF/PICSEL

Jak skutecznie umyć kabinę prysznicową?

Kabinę prysznicową dokładnie wyczyścimy za pomocą tabletki do zmywarki. Wystarczy, że w środku gąbki wytniemy odpowiedniej wielkości otwór, w który wsadzimy tabletkę. Gąbkę zwilżamy wodą i delikatnie czyścimy nią kabinę prysznicową. Woda zawarta w gąbce uwolni właściwości czyszczące w tabletce do zmywarki, dzięki czemu pozbędziemy się uciążliwych zacieków. Po dokładnym wyczyszczeniu kabiny całość należy spłukać ciepłą wodą. Gotowe!

Jeśli nie posiadamy tabletki do mycia naczyń, warto sięgnąć po ocet. Mieszanina octu i ciepłej wody w proporcji 1:1 doskonale poradzi sobie z zabrudzeniami kabiny prysznicowej. Miksturę należy przelać do butelki z funkcją spryskiwania, a następnie aplikować ją na powierzchnię kabiny. Po 10 minutach całość przecieramy ściereczką i dokładnie spłukujemy ciepłą wodą. Ocet z powodzeniem możemy zastąpić dwiema łyżeczkami kwasku cytrynowego.

Smak włoskiego designu
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas