Reklama

Reklama

Genialny trik na czyszczenie kabiny prysznicowej

Zaniedbana kabina prysznicowa nie tylko nieestetycznie wygląda, ale może być również siedliskiem zarazków i bakterii. Pozbycie się z niej brudu i zacieków wymaga sporego nakładu pracy i jest niezwykle czasochłonne. Istnieje jednak trik, dzięki któremu łatwo i szybko przywrócimy kabinie prysznicowej należytą czystość.

Na rynku jest dostępnych wiele detergentów służących do mycia kabiny prysznicowej, ale część z nich sporo kosztuje, inne natomiast mogą okazać się zbyt słabe podczas czyszczenia dużych zabrudzeń. Idealny preparat, który zaskoczy nas swoją wydajnością, skutecznością i przede wszystkim niskimi kosztami, możemy sami zrobić w domu.

Warto przeczytać: Pleśń w łazience. Jak szybko ją usunąć?

Jak skutecznie umyć kabinę prysznicową?

Kabinę prysznicową dokładnie wyczyścimy za pomocą tabletki do zmywarki. Wystarczy, że w środku gąbki wytniemy odpowiedniej wielkości otwór, w który wsadzimy tabletkę. Gąbkę zwilżamy wodą i delikatnie czyścimy nią kabinę prysznicową. Woda zawarta w gąbce uwolni właściwości czyszczące w tabletce do zmywarki, dzięki czemu pozbędziemy się uciążliwych zacieków. Po dokładnym wyczyszczeniu kabiny całość należy spłukać ciepłą wodą. Gotowe!

Reklama

Czytaj także: Wiele osób popełnia ten błąd. Biorą prysznic za krótko

Jeśli nie posiadamy tabletki do mycia naczyń, warto sięgnąć po ocet. Mieszanina octu i ciepłej wody w proporcji 1:1 doskonale poradzi sobie z zabrudzeniami kabiny prysznicowej. Miksturę należy przelać do butelki z funkcją spryskiwania, a następnie aplikować ją na powierzchnię kabiny. Po 10 minutach całość przecieramy ściereczką i dokładnie spłukujemy ciepłą wodą. Ocet z powodzeniem możemy zastąpić dwiema łyżeczkami kwasku cytrynowego.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kabina prysznicowa jak czyścić

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy