Reklama

Reklama

Nigdy nie wyrzucaj torebek po herbacie. Mają świetne zastosowanie

Mogłoby się wydawać, że po zaparzeniu torebki z herbatą, jedyne co możemy z nią zrobić, to po prostu wyrzucić do kosza. Istnieje kilka powodów, by jednak tego nie robić. Torebkę po herbacie możemy z powodzeniem wykorzystać choćby podczas mycia naczyń.

Jak wykorzystać torebkę po herbacie

Niekiedy nawet najlepsze detergenty nie radzą sobie z uporczywym i tłustym brudem na naczyniach. Jeśli nie chcemy męczyć się podczas szorowania talerzy i garnków, wrzućmy do zlewu z naczyniami kilka zużytych torebek z herbatą i zalejmy całość gorącą wodą. Po kilku godzinach herbata rozpuści tłuszcz i resztki jedzenia, dzięki czemu bez problemu dokładnie umyjemy wszystkie naczynia.

Ponadto torebki z herbatą warto zastosować podczas próby pozbycia się brzydkich zapachów w naszym domu. A źródeł przykrych doznań sensorycznych może być wiele - poczynając od kuwety dla kota, lodówki, skończywszy na butach w przedpokoju. To właśnie w tych newralgicznych miejscach należy umieścić kilka torebek po herbacie, która to wchłonie nieprzyjemną woń.

Reklama

Czytaj także: Zielona herbata - dlaczego warto ją pić przed snem?

Jeśli zmagamy się z problemem podrażnionej skóry, również przyda się torebka z herbatą. Nie tylko zmniejszy odczuwalny ból, ale usprawni gojenie się ran. A wszystko to za sprawą występującej w herbacie taniny, która obkurcza naczynka krwionośne, ograniczając tym samym stan zapalny. Pamiętajmy jednak, by przykładać do skóry zimną torebkę po herbacie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: herbata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy