Oczyści jelita, odchudzi i zadba o piękną cerę. Pij zamiast wody na diecie

Woda owsiana to napój doskonale nadający się dla osób na diecie odchudzającej. Wraz ze wspomaganiem odchudzania dostarczy niezbędne witaminy i minerały. Przygotowanie wody owsianej jest bardzo proste, a picie jej pozytywnie wpłynie na organizm. Decydując się na dietę odchudzającą, warto wiedzieć, jakie właściwości ma woda owsiana, jak ją przygotować i jak pić.

Woda owsiana to doskonały wspomagacz odchudzania
Woda owsiana to doskonały wspomagacz odchudzania123RF/PICSEL

Woda owsiana - właściwości

Woda owsiana to niepopularny napój stworzony na bazie zmielonych płatków owsianych. Powstaje ona w wyniku namaczania płatków z owsa, dzięki czemu woda nabiera wartości odżywczych. Tak samo jak płatki, woda owsiana jest źródłem właściwości zdrowotnych, witamin oraz minerałów.

Składniki odżywcze, które dostarczamy, pijąc wodę owsianą:

  • magnez
  • potas
  • fosfor
  • wapń
  • krzem
  • witaminy z grupy B

Woda owsiana zawiera także aminokwasy egzogenne i niezbędny błonnik. Dzięki takiemu składowi, picie napoju owsianego pozytywnie wpłynie na organizm i poprawi jego kondycję.

Co daje picie wody owsianej?

Przede wszystkim spożywanie wody owsianej zaleca się anemikom, czyli osobom zmagającym się z niedoborem żelaza. Z dużej zawartości tego pierwiastka powinny też skorzystać kobiety w ciąży. Magnez w wodzie owsianej wspomoże układ nerwowy i jego pracę. Zredukuje poziom stresu i poprawi nastrój.

Picie wody owsianej pozytywnie wpłynie na pracę wątroby i poprawi poziom cholesterolu we krwi. Pomoże więc uchronić się od zawału serca, udaru mózgu lub innych chorób układu sercowo-naczyniowego. Obniży również poziom cukru, więc woda owsiana będzie odpowiednia dla diabetyków.

Woda owsiana pomaga w bezpieczny sposób pozbyć się nadprogramowych kilogramów
Woda owsiana pomaga w bezpieczny sposób pozbyć się nadprogramowych kilogramów123RF/PICSEL

Z właściwości wody owsianej skorzysta także reszta układu pokarmowego. Picie napoju z płatków owsianych poprawi perystaltykę jelit i oczyszczanie ich ze złogów. Duża zawartość błonnika pomoże zwalczyć problem z zaparciami. Woda owsiana również zmniejszy ryzyko wystąpienia chorób jelit i złagodzi ich objawy.

Magnez i witamina B w składzie zadziała pozytywnie na organizm, ale też na wygląd. Spożywanie wody owsianej poprawi wygląd cery, włosów i paznokci. Staną się one odporne na uszkodzenia, piękne i błyszczące.

Woda owsiana nie jest napojem słodzonym, a dodatkowo zawiera dużo błonnika, przez co pozostawi uczucie sytości pomimo małej ilości kalorii. Z tego powodu woda owsiana świetnie nada się dla osób, które są na diecie odchudzającej lub planują na nią przejść.

Woda owsiana na odchudzanie – jak pić

Woda owsiana
Woda owsiana123RF/PICSEL

Wodę owsianą należy pić przede wszystkim rano, jeszcze przed pierwszym posiłkiem. Już jedna szklanka napoju pozostawi uczucie sytości, co wspomoże dietę odchudzającą. Woda owsiana poprawi również pracę jelit i oczyści je ze złogów.

Wodę owsianą można też popijać w ciągu dnia między posiłkami. Spożywanie napoju owsianego nasyci, przez co nie będziemy podjadać niezdrowych przekąsek, których powinniśmy się wystrzegać. Najlepsze efekty picia wody owsianej na odchudzanie zauważymy jednak po miesiącu spożywania jej na czczo.

Woda owsiana – jak zrobić

Woda owsiana to prosty w zrobieniu napój, który przyniesie organizmowi wiele korzyści. Dzięki temu przepisowi bez problemu samodzielnie wykonasz sycącą wodę owsianą.

Do przygotowania wody owsianej potrzebne jest:

  • 8 szklanek wody
  • szklanka płatków owsianych górskich
  • ekstrakt z wanilii lub cynamon (opcjonalnie)

Jak zrobić wodę owsianą?

  1. Płatki owsiane należy wsypać do blendera, a następnie zalać szklanką wody. 
  2. Całość należy zblendować i dolać resztę wody. 
  3. Dodajemy ekstrakt z wanilii lub cynamon. 
  4. Po tym kroku wodę owsianą zamieszamy i odstawiamy do lodówki na noc. 
  5. Następnego dnia przecedzamy i woda owsiana jest gotowa do wypicia. 
  6. Resztę napoju owsianego przechowujemy w lodówce.

Woda owsiana - przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do picia wody owsianej jest alergia na owies lub inne zboża. Alergie na zboża mogą się objawiać dolegliwościami żołądkowymi jak bóle brzucha, biegunka i wymioty. Mogą się pojawić również wypryski lub pokrzywka.

Przeciwwskazaniem do spożywania wody owsianej jest także przechodzenie infekcji przewodu pokarmowego, która objawia się biegunkami. Woda owsiana to duże ilości błonnika, który dodatkowo pobudzi perystaltykę jelit i przeszkodzi w zwalczaniu biegunki.

Zobacz również:

„Zdrowie na widelcu”: Domowe ciasto nie zawiera tych szkodliwych składnikówPolsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas