Oliwa z oliwek na skórę włosy i paznokcie? Lepiej miej ją w domu
Oprac.: Karolina Iwaniuk
Oliwa z oliwek znana jest światu od momentu rozpoczęcia uprawy oliwek, czyli nawet od 6000 roku p.n.e. Obecnie niemal na całym świecie wykorzystywana jest w kuchni, ale korzyści oliwy nie kończą się na kulinarnym świecie. To istne płynne złoto, jeżeli chodzi o pielęgnację.
Spis treści:
Oliwa z oliwek i jej bogactwo. Dlaczego warto ją spożywać?
Oliwa z oliwek, czyli olej roślinny pozyskiwany w procesie tłoczenia na zimno miąższu owoców oliwki, stała się popularna niemal na całym świecie. Do Polski dotarła wraz z chrześcijaństwem i na początku była używana w celach liturgicznych. W końcu za sprawą Królowej Bony oliwka zaczęła być używana w kuchni.
Używanie jej w kuchni niosło za sobą nie tylko nowe smaki, ale przede wszystkim korzyści zdrowotne. Szybko okazało się, że oliwa z oliwek jest źródłem wielu witamin i minerałów, w tym:
- Witamin A, B, C, E, D i K
- Potasu
- Magnezu
- Fosforu
- Omegi 3 i 6
Spożywanie oliwy z oliwek zalecane jest jako profilaktyka działająca przeciw wielu chorobom, w tym nowotworom, ale też przeciw miażdżycy, chorobom serca, czy cukrzycy.
Oliwa z oliwek a paznokcie
Oliwa z oliwek szybko znalazła zastosowanie dzięki swojemu bogactwu nie tylko w kuchni, ale i w kosmetologii.
Zobacz również:
- Turbo spalający tłuszcz trening. Do sylwestra będziesz jak igła
- Nie kopci tak jak tradycyjny kominek, a dodaje niezwykłego uroku. Jak działa biokominek i czy jest bezpieczny?
- 500 plus dla seniora w małżeństwie. Kto może liczyć na pieniądze?
- Wystarczy dodać do doniczki. Skrzydłokwiat w mig wypuści kwiaty
Oliwa będzie wspierać procesy regeneracyjne paznokci, pomoże przy walce z rozdwajającą się płytką, wzmocni je i wygładzi.
Można ją wcierać regularnie w płytkę paznokcia, a zadziała niczym najlepsza odżywka do paznokci.
Można także moczyć paznokcie w oliwie z dodatkiem soku z cytryny. Efekty będą widoczne po kilku takich sesjach regeneracyjnych.
Dodatkowo nie tylko sama płytka paznokciowa zyska na stosowaniu oliwy z oliwek, ale także i skórki, które często są zmorą wielu kobiet. Oliwa je zmiękczy i nawilży, dzięki czemu zapomnimy o problemie brzydkich, suchych skórek.
Oliwa z oliwek na włosy. Greczynki znały tę metodę już w starożytności
Oliwę z oliwek można także stosować na włosy. Stosowanie jej odżywki, nawilży i doda blasku włosom i wystarczy stosować ją raz w tygodniu, by zobaczyć efekty polepszonej kondycji włosów.
Oliwę można dodawać do drogeryjnych gotowych już masek lub odżywek, albo kłaść ją samą w formie serum na włosy.
Zobacz też: Co powoduje powstawanie zmarszczek?
Sposób wykorzystywania oliwy w ten sposób był znany już w starożytności, a kobiety doceniały bogactwo zawarte w oliwie.
Oliwa z oliwek na skórę twarzy oraz reszty ciała
Oliwa z oliwek to płynne złoto, które można używać niemal na całe ciało człowieka. Sprawdzi się także w pielęgnacji skóry, zarówno tej delikatnej na twarzy, ale także tej twardej, skłonnej do rogowacenia - na piętach, łokciach, czy kolanach.
Stosowanie oliwy z oliwek jako bazy do domowego peelingu, czy jako dodatku do balsamu, doskonale nawilży i odżywi skórę.
Może być stosowana na zdrową, bezproblemową skórę, a także na niewielkie zmiany skórne, gdy dolega nam świąd, przesuszenie skóry, czy zaczerwienienia.
Oliwa także może być bazą do wykonania masażu ujędrniającego ciała oraz twarzy.