Reklama

Oto domowy środek na kurz. Zastosuj, a będziesz ścierać go rzadziej

Kurz lubi powracać: nawet wtedy, gdy ścieramy go na bieżąco. To nie tylko dla niektórych problem estetyczny, ale także zdrowotny, ponieważ drobinki są silnym alergenem. Oczywiście, kurzowi w domu można wytoczyć walkę i wcale nie chodzi o codzienne sprzątanie, ponieważ istnieją środki, które mogą zmniejszyć osiadanie się brudu na meblach i innych powierzchniach. Wystarczy sporządzić domowy środek, który wymaga użycia tylko kilku składników, wtedy kurz będziesz ścierać rzadziej.

Ścieranie kurzy: Nie musi być udręką

Wiadomo już, że kurz może sprawiać kłopot, a dla tych, którzy nie przepadają za częstymi porządkami, jest potworną udręką. Problemu osiadania się kurzu nie można całkowicie zniwelować, ponieważ będzie się osiadał zawsze i nie tylko w miejscach, do których zaglądamy sporadycznie albo są poza zasięgiem naszego wzroku. Jeśli chcemy kurz ścierać rzadziej, można sięgnąć po środki, które mogą zniwelować częściowo tę niedogodność. Oczywiście, niektóre z nich mogą działać niekorzystnie, zwłaszcza na naszych pupili albo dzieci, więc można skorzystać z tego, co mamy pod ręką bez obaw o nasze zdrowie. Jak zrobić domowy płyn do kurzu?

Reklama

Płyn do kurzu: Składniki

Aby przygotować domowy płyn do kurzu, potrzebne są wyłącznie trzy składniki:

  • szklanka wody destylowanej,
  • ćwierć szklanki octu,
  • kilka kropel olejku eterycznego.

Wszystkie składniki wystarczy wymieszać i przelać do butelki ze spryskiwaczem. Użycie domowego środka na kurz jest banalne: trzeba spryskać nim odpowiednie powierzchnie, następnie przetrzeć suchą ścierką. Ten sposób sprawi, że drobinki będą osadzały się rzadziej.

Oczywiście, przepis na płyn można dowolnie zmodyfikować, ponieważ ocet nie każdemu może przypadać do gustu. Zamiast niego można sięgnąć po ocet jabłkowy, który ma delikatniejszy zapach. Jeśli i on jest dla nas zbyt mocny i drażniący, można wykorzystać sok z cytryny albo cynamon, które równocześnie będą pełnić rolę odświeżacza powietrza.

Pamiętaj, jak wycierać kurze

Ścieranie kurzu nie wydaje się skomplikowanym procesem, ale warto pamiętać o kilku wskazówkach, które ułatwią nam zadanie, a sprzątanie nie będzie kojarzyło się z czymś nieprzyjemnym.

  • Przed ścieraniem warto otworzyć okna, aby kurz nie gromadził się wyłącznie w pomieszczeniu.
  • Ścieranie warto zacząć od powierzchni znajdujących się wyżej i przechodzić niżej.
  • Warto wyposażyć się w ściereczki z mikrofibry, ponieważ są chłonne i absorbują brud.
  • Lepiej unikać ścierania na sucho, ponieważ wtedy można roznieść kurz na inne powierzchnie.

Polecamy:

Sprząta najbardziej zabrudzone mieszkania. Ma miliony fanów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kurz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy