Oto mieszanka dla żarłocznych ślimaków. Łatwiej wyprosisz je z ogrodu
Oprac.: Tomasz Hirkyj
Z końcem lata wielu działkowiczów ma już uśpioną czujność, ale mięczaki mogą jeszcze zrobić niemały kłopot w ogrodzie. Ślimaki mogą jeszcze buszować na grządkach czy rabatach, a tym samym niszczyć rośliny ozdobne oraz plony. Jeśli jednak chcemy się pozbyć intruzów w sposób humanitarny, mamy na to rozwiązanie. Wystarczy jeden składnik: pomoże pozbyć się nadmiaru ślimaków, które jeszcze mogą być aktywne.
Ślimaki w ogrodzie: We wrześniu nadal są aktywne
Jeśli komukolwiek wydawało się, że we wrześniu ślimaki już nie są aktywne, to jest w grubym błędzie. Mięczaki, z racji tego, że nadal sprzyja pogoda, mogą plądrować zgromadzone w ogrodzie rośliny. Warto pamiętać, że ślimaki są aktywne zazwyczaj nocą, więc nie możemy przyłapać ich na gorącym uczynku. Z racji tego, że stworzenia te lubią wilgoć, a zazwyczaj we wrześniu zdarza się więcej dni deszczowych, to możemy być prawie pewni, że właśnie teraz ślimaki będą atakować ze zdwojoną siłą.
Co na ślimaki? Tak je wyłapiesz!
Inne sposoby na ślimaki
Przedstawiona metoda pozbycia się ślimaków z ogrodu nie jest jedyną, jaką można zastosować. Dla lepszego efektu warto zastosować kilka równocześnie, zwłaszcza wtedy, gdy atak żarłocznych stworzeń dosłownie ogołaca nasze okazy. Warto zastosować np. działania prewencyjne i ustawić bariery przeciwko żarłocznym stworzeniom.
Co warto mieć na uwadze?
- Skorupki jaj: skorupki warto pokruszyć i szczelnie obsypać dookoła grządek i rabat w taki sposób, aby ślimakom uniemożliwiać wtargnięcie na teren.
- Kawa: fusy z kawy nie muszą lądować w koszu. W ogrodzie mogą odstraszyć żarłoczne stworzenia.
- Cynamon: intensywny zapach przyprawy nie jest zapachem, za którym mięczaki przepadają, więc mogą stracić zainteresowanie naszym ogrodem.