Oto mieszanka dla żarłocznych ślimaków. Łatwiej wyprosisz je z ogrodu

Tomasz Hirkyj

Opracowanie Tomasz Hirkyj

Z końcem lata wielu działkowiczów ma już uśpioną czujność, ale mięczaki mogą jeszcze zrobić niemały kłopot w ogrodzie. Ślimaki mogą jeszcze buszować na grządkach czy rabatach, a tym samym niszczyć rośliny ozdobne oraz plony. Jeśli jednak chcemy się pozbyć intruzów w sposób humanitarny, mamy na to rozwiązanie. Wystarczy jeden składnik: pomoże pozbyć się nadmiaru ślimaków, które jeszcze mogą być aktywne.

Ślimaki jeszcze nie odpuszczają i nadal mogą wyrządzać szkody w ogrodzie
Ślimaki jeszcze nie odpuszczają i nadal mogą wyrządzać szkody w ogrodzie123RF/PICSEL

Ślimaki w ogrodzie: We wrześniu nadal są aktywne

Jeśli komukolwiek wydawało się, że we wrześniu ślimaki już nie są aktywne, to jest w grubym błędzie. Mięczaki, z racji tego, że nadal sprzyja pogoda, mogą plądrować zgromadzone w ogrodzie rośliny. Warto pamiętać, że ślimaki są aktywne zazwyczaj nocą, więc nie możemy przyłapać ich na gorącym uczynku. Z racji tego, że stworzenia te lubią wilgoć, a zazwyczaj we wrześniu zdarza się więcej dni deszczowych, to możemy być prawie pewni, że właśnie teraz ślimaki będą atakować ze zdwojoną siłą.

Malwa z babcinego ogrodu. Kwiaty pomogą na ból gardła i brzuchaInteria.tv

Co na ślimaki? Tak je wyłapiesz!

Inne sposoby na ślimaki

Przedstawiona metoda pozbycia się ślimaków z ogrodu nie jest jedyną, jaką można zastosować. Dla lepszego efektu warto zastosować kilka równocześnie, zwłaszcza wtedy, gdy atak żarłocznych stworzeń dosłownie ogołaca nasze okazy. Warto zastosować np. działania prewencyjne i ustawić bariery przeciwko żarłocznym stworzeniom.

Ślimaki nie znoszą zapachu cynamonu
Ślimaki nie znoszą zapachu cynamonuINTERIA.PL

Co warto mieć na uwadze?

  • Skorupki jaj: skorupki warto pokruszyć i szczelnie obsypać dookoła grządek i rabat w taki sposób, aby ślimakom uniemożliwiać wtargnięcie na teren.
  • Kawa: fusy z kawy nie muszą lądować w koszu. W ogrodzie mogą odstraszyć żarłoczne stworzenia.
  • Cynamon: intensywny zapach przyprawy nie jest zapachem, za którym mięczaki przepadają, więc mogą stracić zainteresowanie naszym ogrodem.
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas