Reklama

Reklama

Pielęgnacja roślin. Wbij zapałki do doniczki, a efekt cię zaskoczy

Pielęgnacja roślin wymaga czasu i stosowania preparatów odpowiednio dobranych do ich potrzeb. Istnieją również domowe sposoby, dzięki którym można korzystnie wpłynąć na ich wygląd, przyspieszyć wzrost i ochronić przed szkodnikami. Z pomocą przychodzą zapałki. Oto co trzeba z nimi zrobić.

Domowa pielęgnacja roślin doniczkowych

Chcąc cieszyć się zdrowymi roślinami doniczkowymi, trzeba mieć na uwadze dokładnie dobraną pielęgnację. Istotne jest ich przesadzanie, nawożenie oraz podlewanie według potrzeb. 

Dbając o rośliny, można również stosować domowe i ekologiczne sposoby, które mają na nie pozytywny wpływ. Dość popularnym sposobem jest wykorzystywanie wody po gotowaniu ziemniaków. Wszystko przez to, że zawiera spore ilości mikroelementów oraz skrobi.

W walce ze szkodnikami poleca się m.in. wywar czosnkowy oraz aspirynę, natomiast wiele osób zamiast sklepowych nawozów wybiera skórkę banana, skorupki jaj oraz fusy po kawie.

Zobacz także: Zrób to od razu po zakupie, a gwiazda betlejemska będzie przepięknie kwitła

Reklama

Zapałki w doniczce - jak działają?

Zadbane i zdrowe rośliny bez wątpienia stanowią ozdobę i nadają wnętrzom charakteru. Spełniają one nie tylko funkcję estetyczną, ale przy okazji mają właściwości korzystnie wpływające na zdrowie i samopoczucie. Można wyróżnić rośliny, które np. oczyszczają powietrze, a więc ich obecność w domu może sprzyjać odpoczynkowi, koić nerwy i zapewniać spokojny sen.

Zobacz także: Tę roślinę warto mieć w domu. Jej właściwości są niezwykłe

Chcąc uchronić rośliny przed szkodnikami i różnego rodzaju chorobami grzybiczymi, warto wypróbować ten domowy sposób. Wystarczy wbić kilka zapałek w doniczkę i gotowe. Ważne, by to ich główki znajdowały się pod ziemią. 

Masa, którą są pokryte, składa się m.in. z siarki i to właśnie ona odgrywa tu najważniejszą rolę. Działa przeciwgrzybiczo, a więc może skutecznie pomóc roślinom zachować zdrowie.

***

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy