Po tym poznasz, że w domu zagnieździły się myszy. Nie bagatelizuj tych znaków

Myszy to jedne z tych nieproszonych gości, które mimo niegroźnego wyglądu potrafią wyrządzić sporo szkód. Są niezwykle uciążliwe, a walka z nimi nie należy do najłatwiejszych. Dlatego też warto działać już od pierwszych oznak ich obecności w naszym domu. Po czym poznać, że w domu są myszy?

Niewiele trzeba, aby mysz stała się naszym współlokatorem. Eksmisja jest bardzo trudna
Niewiele trzeba, aby mysz stała się naszym współlokatorem. Eksmisja jest bardzo trudna123RF/PICSEL

Myszy, mimo iż nie są groźne dla człowieka, potrafią mocno uprzykrzyć nam życie. Wkradają się do domów, garaży czy piwnic, przegryzając kable, zanieczyszczając pomieszczenia, a także wygryzając tunele w ścianach, brudząc je i niszcząc.

Obecność gryzoni w domu można rozpoznać już po niedługim okresie pojawienia się ich w okolicy. Warto działać już od pierwszych chwil.

Jak znaleźć gniazdo myszy w domu?

Myszy w domu to prawdziwa plaga
Myszy w domu to prawdziwa plaga123RF/PICSEL

Pierwsze oznaki obecności gryzoni w naszym domu to wyraźne odgłosy, czyli charakterystyczne chrobotanie. Zwróćmy na nie uwagę szczególnie w nocy. Myszy prowadzą bowiem zazwyczaj nocny tryb życia i to właśnie wtedy wyraźnie usłyszymy, że nasz dom odwiedzili nieproszeni goście.

Gniazda myszy znaleźć możemy nie tylko na strychu czy w garażu, ale również pod podłogą. Są one zbudowane z papieru lub plastiku, a także innych materiałów, jakie gryzonie są w stanie znaleźć w danym miejscu.

Kolejną oznaką obecności myszy w domy są ich charakterystyczne odchody, którymi zanieczyszczone mogą zostać nawet produkty spożywcze, do których dostęp znajdą gryzonie. Ich obecność wiąże się więc z niezwykle nieprzyjemnym zapachem.

Na wielu przedmiotach znajdziemy również ślady zębów. Myszy muszą bowiem nieustannie ścierać rosnące im przez całe życie ząbki, przez co mogą zniszczyć wiele przedmiotów, a nawet sprzętów czy mebli.

Jaki zapach odstrasza myszy z domu?

Chociaż na pierwszy rzut oka myszy wglądają dość niewinnie, to niosą za sobą niemałe problemy
Chociaż na pierwszy rzut oka myszy wglądają dość niewinnie, to niosą za sobą niemałe problemy123RF/PICSEL

Zauważając obecność myszy w naszym domu warto działać od razu. Przede wszystkim zabezpieczmy ściany w ten sposób, aby gryzonie nie mogły dostać się do wnętrza mieszkania. W tym celu zaklejmy gipsem wszelkie szpary.

W walce z nieproszonymi gośćmi pomogą również zioła. Myszy nie lubią bowiem zapachu dzikiej mięty, dziewanny, rumianku, oleandra czy kwiatów wrotyczu.

Zobacz również:

Jaki był ks. Jan Kaczkowski? Szczere wyznanie Patryka Galewskiego. "Zdanowicz. Pomiędzy wersami"INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas