Reklama

Reklama

Pomoże zwalczyć krępujący problem. Wystarczy odrobina

Kawa to nie tylko jeden z najpopularniejszych napojów, bez którego część z nas nie wyobraża sobie życia. To również popularny składnik kosmetyków np. peelingu czy nawozu do kwiatów. Co ciekawe, kawa ma jeszcze jedną zaskakującą właściwość - odświeża obuwie!

Problem z pocącymi się stopami, a przy tym i przykrym zapachem wydobywającym się z butów dotyka wielu z nas, szczególnie latem. Nie brakuje osób, które z tym dokuczliwym problemem muszą radzić sobie przez cały rok i walczą z nim, często nieskutecznie. 

Potliwość stóp bywa przez wiele osób bagatelizowana, a nieleczona może doprowadzić do rozwoju grzybicy, stanów zapalnych i np. bolesnych otarć i skaleczeń. Jeśli wykluczymy już problemy zdrowotne, a nadmierna potliwość nie ustępuje, warto sprawdzić obuwie. Buty słabej jakości, stworzone ze sztucznych materiałów, które w dodatku niewłaściwie pielęgnujemy mogą także powodować nieprzyjemny zapach. Na szczęście, nie brakuje skutecznych sposobów na jego usunięcie.

Jak usunąć przykry zapach z butów? Rozwiązaniem jest kawa!

Reklama

Z przykrym zapachem wydobywającym się z butów możemy radzić sobie na kilka sposobów. Na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych produktów, które pomagają uporać się z tym problemem, ale zanim po nie sięgniemy, warto skorzystać ze sprawdzonych, domowych sposobów, które kosztują grosze! 

Jak się okazuje, w walce z przykrym zapachem dobiegających z butów, doskonale poradzi sobie...kawa! Wystarczy, że wysuszysz fusy pozostałe po zaparzeniu kawy, a następnie włożysz je do butów. Kawę należy zostawić w butach na co najmniej kilka godzin, a następnie dokładnie je wytrzepać. 

Wrzuć kawę do nieświeżych butów. Działa natychmiast!

Jak działa kawa, że w tak krótkim czasie usuwa z butów nieświeży zapach? Fusy momentalnie wchłaniają wilgoć i niwelują brzydkie zapachy, odświeżając obuwie. Co ciekawe, podobnie działa także soda oczyszczona, która doskonale absorbuje wilgoć i przykre zapachy.

***
Zobacz również:

Sposoby na piękny zapach we wnętrzu

Marzysz o świeżym pieczywie? Wykorzystaj patent z jabłkiem! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kawa | właściwości kawy | buty | czyszczenie butów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy