Reklama

Reklama

Przechowujesz ręczniki w łazience? Popełniasz błąd!

Większość z nas trzyma w łazience nie tylko te ręczniki, których aktualnie używa, ale także mały zapas dla gości lub ręczniki na zmianę. Modne stało się także zwijanie ręczników w rolki i układanie ich na widoku tak, by stały się elementem dekoracyjnym. Niestety, przetrzymywanie ręczników w łazience ma więcej wad niż zalet!

Ręczniki to podstawowy element wyposażenia łazienki. Każdy z domowników używa zazwyczaj dwóch ręczników - jeden przeznaczony jest do twarzy i rąk, drugi do całego ciała. Czteroosobowa rodzina może więc przechowywać w łazience aż osiem ręczników. To jednak nie wszystko!

Część z nas poza ręcznikami, których aktualnie używa, przetrzymuje także w łazience zapas ręczników na zmianę oraz dla gości - nierzadko znajdują się one na wierzchu. Takie przetrzymywanie ręczników w łazience jest jednak niebezpieczne!

Zobacz również: O czym świadczą popękane pięty? To może być groźna choroba! 

Przechowujesz ręczniki w łazience? To duży błąd!

Łazienka to najbardziej wilgotne miejsce w domu, będące jednocześnie idealnym środowiskiem do rozwoju grzybów. Przetrzymywane w nim ręczniki lub, co gorsza pościel i ubrania momentalnie "łapią" wilgoć, zaczynają brzydko pachnieć i są prawdziwą wylęgarnią bakterii. Jest to szczególnie groźne w przypadku takich naturalnych materiałów jak bawełna czy len

Reklama

Drobnoustroje, które pojawiają się na ręcznikach pod wpływem wilgoci, mogą wywołać także problemy skórne, co jest szczególnie groźne w przypadku dzieci i alergików. Używanie wilgotnego, nieświeżego ręcznika do twarzy może także znacznie pogorszyć stan cery. 

Gdzie powinniśmy więc trzymać ręczniki? Najlepiej przechowywać je w suchej szafie np. w sypialni lub garderobie, a w łazience przetrzymywać tylko te, których aktualnie używamy. Po użyciu ręcznika należy go przetrzepać i rozwiesić tak, by szybko przesechł. 

Zobacz również: Sprytny i tani trik na wyczyszczenie kabiny prysznicowej. Genialne! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ręczniki | ręczniki łazienkowe | gdzie trzymać ręczniki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy