Reklama

Rozstaw po domu. Muszki owocówki nie lubią tego zapachu

Muszki owocówki nie odpuszczają, bo nadal mogą się pojawiać w domach, a zainstalowane w oknach moskitiery się raczej nie sprawdzą. Przecisną się przez małe oczka zapory i szybko zlecą się do zgromadzonych w kuchni owoców i warzyw. Małe owady są nie tylko uciążliwe, ale także dobierają się do naszych zapasów oraz składają w nich jaja i je zanieczyszczają. Walka z muszkami owocówkami nie jest łatwa, bo lubią powracać. Na szczęście, jest na to rozwiązanie: podpowiemy, jak pozbyć się muszek owocówek.

Muszki owocówki: Mały, ale groźny przeciwnik

Muszki owocówki mają maksymalnie trzy milimetry wielkości, co oznacza, że z łatwością przecisną się przez moskitierę. Choć to mali przeciwnicy, to są bardzo uciążliwi - błyskawicznie się mnożą i niszczą owoce i warzywa zgromadzone w kuchni. Ponadto mogą je też zanieczyszczać poprzez składanie w nich jaj, a także roznosić drobnoustroje, które z całą pewnością zagrażają naszemu zdrowiu. Nie wolno lekceważyć muszek owocówek, tylko trzeba wytoczyć im walkę. Na szczęście, wystarczy przygotować pułapki, które pozwolą rozwiązać problem.

Reklama

Zwab żarłoczne muszki owocówki

Muszki owocówki warto zwabić jedzeniem. Dlatego do przezroczystej miseczki wystarczy włożyć kilka kawałków dowolnego owocu, np. jabłka albo gruszki, a miskę przykryć szczelnie folią spożywczą. Kiedy będzie ona już naciągnięta na naczyniu, wystarczy nakłuć ją w kilku miejscach wykałaczką. Zwabione zapachem owoców muszki owocówki przecisną się przez otwory w folii spożywczej, ale droga powrotna będzie dla nich trudna, a wręcz niemożliwa.

Polecamy: Na ten osad musisz uważać. Niby niepozorny, a roślina marnieje w oczach

Kąpiel dla muszek owocówek

Jeśli nie jesteśmy przekonani do robienia pułapek na muszki owocówki, można zafundować im kąpiel. Do przezroczystej miski wystarczy wlać solidną porcję octu jabłkowego oraz kroplę do mycia naczyń. Dodatek detergentu sprawi, że muszki nie będą miały możliwości swobodnie poruszać się po powierzchni płynu, tylko się w nim utopią. Warto umieścić kilka takich pułapek w domu, ale w pobliżu występowania muszek owocówek.

Sprawdź: Kompleksowe spa dla borówki amerykańskiej. Zabiegi, których nie warto pomijać jesienią

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: muszki owocówki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy