Reklama

Skuteczny sposób na rybiki cukrowe. Zmieszaj dwa składniki i spryskaj płytki

Rybiki cukrowe uwielbiają zadomawiać się w wilgotnych łazienkach. Chowają się w ciemnych miejscach i są niezwykle zwinne, co utrudnia pozbycie się ich z pomieszczenia. Jest jednak pewien skuteczny sposób na odstraszenie tych nieproszonych gości. Domowa mikstura przepędzi je na dobre. Oto co trzeba zrobić.

Co to rybiki cukrowe?

Rybiki cukrowe charakteryzują się podłużnym kształtem oraz ciałem pokrytym łuskami, a także długimi czułkami i krótkimi odnóżami. Te srebrzyste owady uwielbiają przebywać w ciemnych i wilgotnych pomieszczeniach. W związku z tym najczęściej pojawiają się w łazienkach, chociaż można je również spotkać w kuchennych szafkach. Rybiki cukrowe mogą powodować pewne szkody. Chętnie podgryzają tapety, książki oraz dokumenty. 

Warto podkreślić, że rybiki cukrowe nie przenoszą chorób, ale to nie zmienia faktu, że przez wielu są traktowane jako nieproszeni goście. Bardzo szybko się rozmnażają i długo żyją. Poza tym są niezwykle zwinne i po zapaleniu światła w pomieszczeniu uciekają w okamgnieniu. 

Zobacz także: Wypróbuj trik z cynamonem. Mrówki czeka natychmiastowa eksmisja

Do przyczyn pojawienia się rybików cukrowych w łazience zalicza się m.in. niesprawny system wentylacyjny. Za zaproszenie uznają również mokre powierzchnie, zatem po kąpieli warto wszystko dokładnie wycierać i wietrzyć pomieszczenie. 

Reklama

Jak się pozbyć rybików cukrowych?

Rybiki cukrowe nie przepadają za pewnymi zapachami. Przeszkadza im m.in. lawenda, cytryna, cynamon, goździki i rozmaryn. Pomocne będą więc olejki eteryczne. Można nimi m.in. nasączyć waciki i położyć je na podłodze w łazience. Innym sposobem jest rozłożenie w pomieszczeniu kilku goździków, skórki cytryny bądź laski cynamonu.

Zobacz także: Skuteczna mikstura na kleszcze. Po jednym oprysku uciekną z ogrodu 

Pomocna może okazać się również mikstura na bazie wody i soku z cytryny. Spryskanie nią łazienkowych płytek sprawi, że rybiki cukrowe dość szybko się wyprowadzą. Efekt można wzmocnić dodaniem kilku kropli olejku eterycznego o zapachu, którego nie znoszą. Czynność tę warto powtarzać mniej więcej raz w tygodniu. 

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rybiki cukrowe | rybiki cukrowe jak się ich pozbyć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy