Skuteczny sposób na rybiki cukrowe. Zmieszaj dwa składniki i spryskaj płytki

Rybiki cukrowe uwielbiają zadomawiać się w wilgotnych łazienkach. Chowają się w ciemnych miejscach i są niezwykle zwinne, co utrudnia pozbycie się ich z pomieszczenia. Jest jednak pewien skuteczny sposób na odstraszenie tych nieproszonych gości. Domowa mikstura przepędzi je na dobre. Oto co trzeba zrobić.

Do przyczyn pojawienia się rybików cukrowych w łazience zalicza się m.in. niesprawny system wentylacyjny
Do przyczyn pojawienia się rybików cukrowych w łazience zalicza się m.in. niesprawny system wentylacyjny123RF/PICSEL

Co to rybiki cukrowe?

Warto podkreślić, że rybiki cukrowe nie przenoszą chorób, ale to nie zmienia faktu, że przez wielu są traktowane jako nieproszeni goście. Bardzo szybko się rozmnażają i długo żyją. Poza tym są niezwykle zwinne i po zapaleniu światła w pomieszczeniu uciekają w okamgnieniu.

Do przyczyn pojawienia się rybików cukrowych w łazience zalicza się m.in. niesprawny system wentylacyjny. Za zaproszenie uznają również mokre powierzchnie, zatem po kąpieli warto wszystko dokładnie wycierać i wietrzyć pomieszczenie.

Rybiki cukrowe charakteryzują się podłużnym kształtem oraz ciałem pokrytym łuskami
Rybiki cukrowe charakteryzują się podłużnym kształtem oraz ciałem pokrytym łuskami123RF/PICSEL

Jak się pozbyć rybików cukrowych?

Rybiki cukrowe nie przepadają za pewnymi zapachami. Przeszkadza im m.in. lawenda, cytryna, cynamon, goździki i rozmaryn. Pomocne będą więc olejki eteryczne. Można nimi m.in. nasączyć waciki i położyć je na podłodze w łazience. Innym sposobem jest rozłożenie w pomieszczeniu kilku goździków, skórki cytryny bądź laski cynamonu.

Rybik cukrowy łac. lepisma saccharina
Rybik cukrowy łac. lepisma saccharinaNIGEL DOWNER/Science Photo LibraryEast News

Pomocna może okazać się również mikstura na bazie wody i soku z cytryny. Spryskanie nią łazienkowych płytek sprawi, że rybiki cukrowe dość szybko się wyprowadzą. Efekt można wzmocnić dodaniem kilku kropli olejku eterycznego o zapachu, którego nie znoszą. Czynność tę warto powtarzać mniej więcej raz w tygodniu.

***

W swoim mieszkaniu znalazła gniazdo wężyINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas