Reklama

Wypróbuj trik z cynamonem. Mrówki czeka natychmiastowa eksmisja

Jak pozbyć się mrówek z ogrodu? Nie trzeba korzystać ze skomplikowanych metod – najlepiej spróbować domowych, naturalnych sposobów. Jedna z nich jest łatwo dostępna i co ważne, nie sieje spustoszenia na działce. Wypróbuj trik z cynamonem, a mrówki uciekną w popłochu.

Wszędobylskie mrówki to zmora niejednego działkowca. O ile mrowisko to pożądany widok w lesie, to w ogrodzie raczej nie budzi miłych skojarzeń. Istnieją proste i naturalne sposoby, dzięki którym pozbędziesz się ich raz na zawsze.

Mrówki w ogrodzie

Mrówki odżywiają się przede wszystkim pokarmem roślinnym. Zdarza się, że w ich codziennym menu znajdzie się również miejsce dla innych owadów. Warto wiedzieć, że mrówki - wbrew pozorom - są pożytecznymi stworzeniami i pełnią ważne funkcje w przyrodzie.

Reklama

Mrówki napowietrzają glebę i spulchniają ją w trakcie robienia tuneli i dostarczają jej składniki mineralne takie jak azot, fosfor czy węgiel, oczyszczają trawnik z resztek roślinnych i zwierzęcych, rozsiewają niektóre rośliny. Jak widać, ich działania przynoszą wiele dobrego na łące czy to w naszym ogrodzie.

Co jednak zrobić, gdy sytuacja wymyka się spod kontroli? Warto spróbować domowych i naturalnych sposobów, dzięki któremu mrówki uciekną w popłochu. Prezentujemy jeden z nich.

Zobacz też: Pogromca mszyc. Wypróbuj genialny patent, a szkodniki uciekną w popłochu

Wypróbuj trik z cynamonem. Mrówki czeka natychmiastowa eksmisja

Jak skutecznie pozbyć się mrówek z ogrodu? Jednym z ekologicznych i prostych rozwiązań jest... wykorzystanie cynamonu. To nie tylko aromatyczna przyprawa do potraw, koktajli czy dań na słodko. Cynamon świetnie sprawdzi się jako pogromca mrówek.

Mrówki w ogrodzie dają się we znaki konkretnej roślinie lub większej ich liczbie? Czas wkroczyć do akcji. Wysyp cynamon wokół roślin, tworząc w ten sposób barierę, której nie będą przekraczać. Cynamonem możesz też posypać miejsca, w których mrówki najczęściej wędrują, np. w kierunku altany ogrodowej. Przyprawa skutecznie odwiedzie je od podążania tymi ścieżkami.

Zobacz też: Jak pozbyć się mrówek z ogrodu?

Cynamon - zastosowanie w ogrodzie

Cynamon sprawdzi się nie tylko w walce z mrówkami. Na jego użyciu zyska nasz ogród, ponieważ chroni rośliny przed chorobami grzybowymi, może pomóc w ukorzenianiu sadzonek. Oprócz tego chroni pączki kwiatów przed pleśnią i gniciem, jeśli lekko je nim przyprószymy.

Chociaż jest naturalnym środkiem, nie przesadzajmy z jego ilością - możemy wówczas roślinom zaszkodzić. Nie sypmy grubej warstwy cynamonu, a jedynie przyprószmy powierzchnię.

Cynamon na ślimaki w ogrodzie

Cynamon sprawdzi się też jako naturalny odstraszacz na ślimaki. Jego specyficzny i intensywny zapach z pewnością nie należy do ich ulubionych, dlatego jego rozsypanie w niektórych miejscach ogrodu może zapobiec ich dalszej inwazji.  

Zobacz też: Ślimaki ucztują w twojej sałacie? Rozsyp na grządkach popularną przyprawę

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mrówki w ogrodzie | cynamon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy