Reklama

Reklama

Storczyki to uwielbiają. Dodaj ten wywar do podlewania. Storczyk będzie uginał się od kwiatów

Uznawane za jedne z najpiękniejszych kwiatów na świecie. Swoich miłośników zachwycają niebanalnymi barwami i okazałymi kwiatami. Są prawdziwą ozdobą naszych domów. Storczyki, bo o nich mowa, są zarówno piękne, jak i wymagające. Prosty błąd w pielęgnacji może sprawić, że zmarnieją na naszych oczach. Warto wiedzieć zatem, jak przygotować domową odżywkę do podlewania storczyków.

Storczyki to jedne z najbardziej popularnych kwiatów ozdobnych, jakie uprawiamy w naszych domach. Zazwyczaj ustawiane są na parapetach okiennych, a ich piękne i kolorowe kwiaty zawsze wzbudzają zachwyt. Jak sprawić, aby nasze storczyki zawsze pięknie kwitły? Są na to domowe sposoby.

Wbrew pozorom pielęgnacja storczyków nie jest aż tak trudna, jeśli zastosujemy się do kilku zasad. 

Storczyki nie lubią nadmiaru wody

Pamiętajmy, że tych roślin nie wolno przelewać. Korzenie stoczyków łatwo gniją, zatem musimy bacznie obserwować nasze kwiaty i podlewać je dopiero wtedy, kiedy ich podłoże wyrazie przeschnie. Najlepsza będzie do tego przegotowana woda. Jeśli korzenie storczyka są zielone, oznacza to, że mają odpowiednią ilość wody. 

Zobacz również: Podlej grudnika tą miksturą. Będzie uginać się od kwiatów

Storczyki nie lubią ostrego słońca

Równie ważne, jak podlewanie, jest miejsce, gdzie ustawimy naszego storczyka. Choć najpopularniejszym miejscem zazwyczaj są okienne parapety, nie zawsze jest to trafiony pomysł. Storczyki bowiem nie lubią ostrego słońca, ich liście ulegają łatwo poparzeniu, zatem nasza roślina szybko zmarnieje i uschnie. Kwiaty te wolą rozproszone światło, dlatego ważne jest odpowiednie wybranie miejsca dla naszej rośliny.

Reklama

Zobacz również: Podlewaj roślinę miksturą za grosze. Zyska imponujące rozmiary i soczysty kolor

Kwiaty storczyka potrzebują podparcia 

Storczyki w doniczkach potrzebują podpórek (kupimy je w kwiaciarni), które zapobiegną łamaniu się łodyg. Warto o nich nich pamiętać i dostosować ich długość do łodygi. 

Nawożenie storczyków. Domowe odżywki z ryżu i czosnku

Aby cieszyć się pięknymi okazami warto poznać domowe sposoby na nawożenie roślin. Nie zawsze musimy korzystać z odżywek dostępnych w kwiaciarniach czy sklepach ogrodniczych. 

Woda czosnkowa dla storczyków 

Aby wykonać odżywkę z czosnku dla naszego storczyka, wystarczy w litrze wody zagotować 3 ząbki czosnku. Po ostudzeniu można nią podlać nasz kwiat.

Woda ryżowa dla storczyków 

To bardzo prosta odżywka do wykonania. Wystarczy przez około 3 godziny moczyć ryż w wodzie, a wodą z tego moczenia podlać storczyka.

Cynamon dla storczyków

Obumarłe pędy storczyka należy odciąć sterylnymi nożycami u podstawy. Eksperci radzą, aby miejsce nacięcia dodatkowo posypać cynamonem. Podziała to regenerująco na naszą roślinę i zabezpieczy ją przed ewentualnymi infekcjami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Storczyki | kwiaty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy