Reklama

Ta woda sprawdzi się jako naturalny nawóz do kwiatów. Nie wylewaj jej do zlewu

Wodą z akwarium warto podlewać kwiaty. Można użyć jej jako delikatny nawóz do roślin doniczkowych, ogrodowych i warzywnych. Warto stosować ją zamiennie z tradycyjnym nawozem. Dowiedz się, dlaczego woda z akwarium działa pozytywnie na kwiaty i czy można stosować ją do storczyków.

Czy woda z akwarium jest dobra do kwiatów?

Woda z akwarium musi spełniać szereg wymagań, aby była odpowiednia dla ryb, skorupiaków i roślin wodnych. Właśnie dlatego ważna jest jej czystość, odpowiedni odczyn pH, temperatura i twardość. Wodę z akwarium wzbogacamy o specjalne produkty chemiczne bądź biologiczne oraz regularnie podmieniamy w celu zachowania świeżości. 

"Brudna" woda z akwarium jest dobra dla kwiatów, dlatego nie musimy wylewać jej do zlewu. W swoim składzie zawiera dużo składników odżywczych, ponieważ organizmy w niej przebywające zostawiają odpady organiczne wpływające korzystnie na rozwój roślin. 

Reklama

Woda z akwarium jako nawóz

Ryby produkują odpady, które następnie są rozkładane na amoniak. Te z kolei zostają przekształcane na azotyny i azotany. Nadmiar azotanów wpływa niekorzystnie na ryby, dlatego wodę należy regularnie wymieniać. Z kolei starą wodę z akwarium możemy wykorzystać jako naturalny nawóz do kwiatów

Woda z akwarium, która powstała przez rozkład resztek, przyczynia się do wzrostu roślin. Działa jak naturalny nawóz wzbogacający glebę o składniki odżywcze. 

Wodę z akwarium możemy stosować jako podmiankę dla tradycyjnego nawozu, jeśli mamy duże akwarium. Im większą ma powierzchnię, tym więcej wartościowych składników zaoferuje roślinom. 

Woda z akwarium do storczyków

Wodą z akwarium można podlewać różne kwiaty doniczkowe, rośliny warzywne i ogrodowe. Dużo osób poleca ją do nawożenia storczyków, jednak, czy na pewno nie zaszkodzi tym kwiatom?

Najbezpieczniej będzie, jeśli pozostaniemy przy podlewaniu storczyków wodą filtrowaną, przegotowaną lub deszczówką. Woda z akwarium ma bardziej zasadowy odczyn, natomiast storczyki preferują pH od 5,5 do 6,5

CZYTAJ TAKŻE:

Przepis na bigos do kwiatów. Dlaczego warto zrobić go dla monstery?

Aksamitki po przekwitnięciu. Co zrobić z uschniętymi kwiatami?

Czym różni się wrzos od wrzośca?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: podlewanie kwiatów | woda | akwarium | Storczyki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy