Te zioła rozprawią się ze wstydliwym problemem. Pij je zwłaszcza latem

Karolina Iwaniuk

Opracowanie Karolina Iwaniuk

Upały i gorące dni sprawiają, że niekiedy możemy mieć problem z nadmiernym poceniem się. Choć to naturalna reakcja organizmu, to dla wielu jest to wstydliwy problem. Można sobie z nim jednak poradzić, stosując naturalne metody, a z pomocą mogą nam przyjść popularne zioła.

W upalne dni nadmierna potliwość może szczególnie doskwierać
W upalne dni nadmierna potliwość może szczególnie doskwierać 123RF/PICSEL

Mięta. Zielone cudo, które działa na wiele dolegliwości.

Pierwszym sposobem radzenia sobie z nadpotliwością może być picie napary z mięty. To istna królowa wśród ziół, bo jej spektrum działania jest doprawdy imponujące.

Napar z mięty niweluje też bolesne skurcze przewodu pokarmowego, działa także na wzdęcia i bóle brzucha. Dzięki swoim właściwościom reguluje perystaltykę jelit i dba o ich dobrą kondycję.

Woda z dodatkiem mięty lub gorąca miętowa herbata to świetny pomysł na ochłodzenie się w upalne dni
Woda z dodatkiem mięty lub gorąca miętowa herbata to świetny pomysł na ochłodzenie się w upalne dni123RF/PICSEL

Okazuje się jednak, że to nie koniec zalet mięty. Mięta znana jest także ze swoich właściwości moczopędnych, co nie jest bez znaczenia przy nadpotliwości i uspokajających, co także może pomóc przy nadprodukcji potu.

Kluczowe jest jednak jej działanie antybakteryjne i chłodzące. W ciepłe dni mięta schładza organizm i w ten sposób ogranicza nadmierne pocenie się.

Prócz picia schłodzonego naparu z mięty, możemy dodawać ją także do antyperspirantu, czy moczyć w tym naparze stopy oraz ręce.

Szałwia zwęzi pory i wyciszy stres

Moczenie stóp w naparze z szałwii lub z mięty może pomóc w zmaganiach z nadpotliwością
Moczenie stóp w naparze z szałwii lub z mięty może pomóc w zmaganiach z nadpotliwością 123RF/PICSEL

Szałwia jest bogata w witaminę C i niacynę. To także bogactwo wapnia, żelaza, potasu i magnezu. Jest znana ze swoich właściwości antybakteryjnych, odkażających i przeciwgrzybicznych.

Nic dziwnego więc, że sprawdzi się także w przypadku nadpotliwości. Wszystko dzięki garbnikom zawartym w tej roślinie. To one mają działanie ściągające i antyzapalne, a efekt można poczuć nawet kilka godzin po wypiciu naparu z szałwii.

Podobnie jak i mięta, szałwia także wykazuje działanie uspokajające, więc jeżeli pocimy się nie z gorąca, a ze stresu, to może ona pokazać się w tym temacie także pomocna.

Poleca się dodawać szałwię do kąpieli lub przemywać jej naparem skórę.

Prosty sposób na odchudzanie - domowa woda owsianaInteria Kulinaria
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas