Reklama

Ten roztwór działa zbawiennie na stopy. Dzięki niemu pożegnasz wstydliwy problem

Moczenie stóp w niektórych spożywczych produktach może przynieść wiele korzyści. Oprócz popularnej sody oczyszczonej, którą poleca się stosować na suche i popękane pięty, zbawiennie zadziała również ocet. W jakim celu należy go stosować i jakie przynosi efekty? Ten patent przyda się szczególnie latem.

Jak działa ocet na skórę?

Ocet to jeden z uniwersalnych produktów o wszechstronnym działaniu. Można używać go do przygotowywania potraw, jest również niezastąpiony podczas domowych porządków i pielęgnacji ciała. Składnik, dzięki któremu posiada lecznice właściwości to rozcieńczona forma kwasu octowego, używanego m.in. w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Na skórę działa:

  • oczyszczająco
  • złuszczająco
  • bakteriobójczo
  • grzybobójczo

Jednym sposobem wykorzystanie octu w domowej pielęgnacji jest moczenie w nich stóp. Jakie efekty może przynieść ten rytuał wykonywany systematycznie?

Reklama

Moczenie stóp w occie na popękane pięty

Podobnie jak soda oczyszczona, na suche, popękane piękny pomoże również ocet. Wystarczy, że zmieszać ocet z wodą w proporcji 1:1 i będziesz moczyć stopy w roztworze przez 15-20 min. Zabieg ten sprawi, że skóra stanie się miękka i martwy naskórek będzie łatwiejszy do usunięcia.  

Zobacz też: Domowe triki na popękane pięty. Bez tarki i silnego ścierania!

Moczenie stóp w occie niweluje nieprzyjemny zapach

Ocet pomoże również zmniejszyć ilość gromadzących się na stopach bakterii, odpowiedzialnych na ich przykry zapach. Zanim jednak przystąpisz do moczenia stóp umyj je mydłem antybakteryjnym. Następnie umieść je w misce z wodą i octem na 15-20 min.

Moczenie stóp w occie na grzybicę stóp

Ocet będzie w stanie również pozbyć się bakterii, które odpowiadają za choroby grzybicze. Jeśli zmagasz się z tą przypadłością koniecznie wypróbuj octową kąpiel stóp. Według naukowców działanie przeciwgrzybicze octu jest silniejsze niż to, które mają niektóre konserwanty żywności, a jednocześnie jest w 100 proc. bezpieczny. Aby efekty były zadowalające mocz stopy w wodzie z octem regularnie - najlepiej kilka razy w tygodniu.

Kąpiel octowa będzie ponadto pomocna w przypadku:

  • nadmiernego pocenia się stóp
  • zmęczonych wysiłkiem i podrażnionych stóp - np. u sportowców
  • brodawek na stopach - ocet zmiękczy kurzajki i pozbędzie się wirusów odpowiedzialnych za ich powstawanie
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ocet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama