Trik na szybkie suszenie prania. Większość z nas ma w domu to urządzenie

Zastanawiasz się, jak można skrócić czas schnięcia prania? Okazuje się, że suszarka do prania nie jest konieczna. Wystarczy, że posiadasz zwykłą pralkę bębnową - istnieje bowiem pewien sposób, dzięki któremu przy jej użyciu wysuszysz ubrania znacznie szybciej.

Jak szybko wysuszyć pranie?
Jak szybko wysuszyć pranie?123RF/PICSEL

Szybkie suszenie prania

W okresie jesienno-zimowym wiele z nas zmaga się z problemem suszenia prania. W przypadku niedostatecznie ciepłego mieszkania ubrania mogą schnąć nawet kilkanaście godzin. Możemy ratować się np. suszarką do włosów w awaryjnych sytuacjach, jednak istnieje znacznie sprytniejszy i skuteczniejszy sposób, o którym niewiele osób wie.

Urządzenia, jakim jest suszarka do prania, raczej nie ma w wielu gospodarstwach domowych. Nie tylko jest dość kosztowna, ale także zajmuje sporo miejsca, co sprawia, że często nie jest ona priorytetem na liście potrzebnych sprzętów w domu.

Dlatego też większość z nas wiesza ubrania na zwykłej suszarce lub, co nie jest polecane, na kaloryferze. Jeśli stosujesz pierwszą z opcji, wypróbuj japońską metodę suszenia prania, która opiera się na odpowiednim wieszaniu mokrych ubrań. Te zajmujące najwięcej powierzchni powinniśmy umieścić na zewnętrznych krańcach suszarki. Natomiast najmniejsze elementy - na jej środku.

Suszenie ubrań w pralce

Jeśli jednak posiadasz standardową pralkę bębnową, możesz ją wykorzystać, aby w prosty i szybki sposób osuszyć ubrania. Jak to zrobić? Wystarczy wrzucić mokre pranie oraz suchy ręcznik do bębna pralki. Następnie ustaw program na wirowanie i gotowe! Zazwyczaj po jednym cyklu wirowania ubranie jest już suche.

Idea tkwi w tym, że suchy ręcznik pomaga stopniowo odciągać nadmiar wilgoci z mokrych ubrań podczas wirowania. Warto jednak pamiętać, że powinien on być wystarczająco duży, a pralka ustawiona na maksymalne obroty, aby osiągnąć najlepsze efekty.

"Żony Warszawy. Historie Prawdziwsze": Barbara SobczakINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas