Jak skrócić czas suszenia prania? Niezawodna metoda japońska

Jak skrócić czas suszenia prania? Pierwsze, co przychodzi do głowy, to oczywiście korzystanie z pralko-suszarki. Nie wszyscy jednak posiadają tego typu urządzenie. Z pomocą przychodzi tzw. metoda japońska, czyli sposób na efektywne rozwieszenie ubrań tak, aby wyschły szybciej.

Powieszenie prania w odpowiedni sposób ma duże znaczenie
Powieszenie prania w odpowiedni sposób ma duże znaczenie123RF/PICSEL

Jak przyspieszyć proces schnięcia prania?

Każdy z nas chciałby, żeby pranie trwało jak najkrócej. Jednak samo skrócenie czasu pracy pralki to nie wszystko - inną ważną kwestią jest efektywne i szybkie suszenie ubrań. Może być ono równie czasochłonne jak pranie, jednak istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy znacząco skrócić ten proces.

Najlepszym sposobem na przyspieszenie schnięcia ubrań jest inwestycja w pralko-suszarkę. Jeśli posiadamy w swoim domu takie urządzenie, warto pamiętać o kilku kwestiach takich jak:

  • wybór odpowiedniej suszarki,
  • właściwy program suszenia,
  • odpowiednia temperatura,
  • nieprzeładowywanie suszarki,
  • czyszczenie filtra i przewodów.

Metoda japońska, czyli odpowiednie rozwieszenie ubrań

Jednak wspomniane rozwiązanie z pralko-suszarką nie należy do najtańszych. Okazuje się, że nawet posiadając tylko zwykłą pralkę, możemy skrócić czas schnięcia ubrań i to w całkiem prosty sposób.

Chodzi o japońską metodę suszenia prania, która opiera się na odpowiednim wieszaniu mokrych ubrań. Te zajmujące najwięcej powierzchni powinniśmy umieścić na zewnętrznych krańcach suszarki. Natomiast najmniejsze element - na jej środku. Dzięki temu ubrania mają wyschnąć szybciej nawet o 30 minut.

Trzeba także zaznaczyć, że suszenie ubrań na kaloryferze nigdy nie jest dobrym pomysłem. Z powodu długiego kontaktu z ciepłym czy nawet gorącym grzejnikiem elementy naszej garderoby mogą się skurczyć, a dodatkowo będzie to miało negatywny wpływ na trwałość ich materiału.

Kapsułka wiedzy INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas