Reklama

Reklama

Ukryty przycisk na kasie w Biedronce. Dzięki niemu klienci płacą mniej

W dobie szalejącej inflacji każdy z nas poszukuje oszczędności, gdzie tylko się da. Okazuje się, że internauci odnajdują kolejne triki i sztuczki na to, jak nie wydać więcej, niż trzeba. Jeden z nich jest przy kasach samoobsługowych, które dla sklepów są świetnym chwytem marketingowym, bowiem nie korzystając z ukrytego przycisku, możemy sporo przepłacić.

Kasy samoobsługowe są genialnym sposobem na rozładowanie kolejek i oszczędność czasu dla klientów. Okazuje się, że niestety czas ten nie idzie w parze z pieniędzmi. Wiedzieliście, że kasy te są kolejnym chwytem marketingowym sklepów, przez który płacimy więcej? Jednak dzięki wiedzy na temat ukrytego przycisku kolejnym razem już nie dasz się nabrać na przepłacanie.

Zobacz również: Abonament RTV: Posiadasz taką legitymację? Możesz oszczędzić nawet 300 zł!

Reklama

Ukryte przyciski na kasie w Biedronce

Swoim odkryciem dotyczącym ukrytych przycisków w kasach samoobsługowych podzielił się na swoim profilu TikToker @buniosb. Znajdują się one pod ekranem głównym i są dotykowe, więc dlatego wielu klientów może je mylić z nieznaczącymi naklejkami. 

Warto uściślić, że przycisków tych jest kilka. Pierwszy przycisk od lewej strony służy na przykład wzmocnieniu głośności komunikatów. Kolejny informuje kasjerów o problemie i wzywa ich do pomocy. Trzeci przeznaczony jest dla stałych klientów sklepu posiadających specjalną kartę.

Największe kontrowersje wzbudził jednak czwarty przycisk, który - jak się okazuje - może sprawić, że zapłacimy tyle, ile naprawdę powinniśmy. Temat rozchodzi się o to, że wagi w kasach samoobsługowych często nie są odpowiednio wytarowane. Korzysta na tym sklep, a my tracimy. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że nie zapłacimy więcej, niż faktycznie powinniśmy, a produkt będzie odpowiednio zważony, powinniśmy nacisnąć przycisk przed przystąpieniem do skanowania. Przywraca on bowiem odpowiednie wytarowanie sklepowej wadze.

Zobacz również: ZUS wysyła listy do emerytów. Chodzi o 14. emeryturę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kasy | Biedronka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy