Reklama

Reklama

Wakacyjna wskazówka, o której mało kto wie. Oto co należy zrobić z walizką

Sezon wakacyjny w pełni. Przed nami upragnione, długo wyczekiwane urlopy, do których warto odpowiednio się przygotować. Po zameldowaniu się do hotelu chcemy odetchnąć w pokoju po długiej podróży, rzucając w kąt walizkę. Tutaj zaczynają się schody, bowiem okazuje się, że możemy przepłacić to przykrymi konsekwencjami.

Meldujemy się w hotelu po długiej podróży, wędrujemy do pokoju, by odetchnąć, a walizkę odkładamy... no właśnie, gdzie? W wielu poradnikach wideo dotyczących pakowania się na wakacje możemy dostrzec, że ich autorzy kładą ją na łóżku. Okazuje się, że to spory błąd, który może nas sporo kosztować.

Zobacz również: Najgorszy termin na wakacje w tym roku. Nie planuj wtedy urlopu! 

Gdzie nie należy trzymać walizki?

Łóżko to jedno z najgorszych miejsc do kładzenia walizki w hotelowym pokoju. Przebyła ona bowiem długą drogę, zanim trafiła z nami do miejsca destynacji - zbierała bakterie z pociągu lub luku bagażowego w samolocie. Kładąc ją na łóżku, narażamy się na to, że bakterie, które przywędrowały z nią na kółkach, przeniosą się na pościel, w której będziemy spać.

Reklama

Okazuje się również, że walizka w hotelu nie powinna zajmować miejsca na łóżku ani na podłodze. Wszystko przez pluskwy, które żyją zazwyczaj na tapicerowanych powierzchniach wykładziny, w sprężynach, szczelinach mebli oraz wewnątrz tapicerki. Z pewnością z urlopu chcemy wrócić z fantastycznymi wspomnieniami, a niekoniecznie z pluskwami.

Zobacz również: Tunele w skórze i śmierć - efekty noclegu w niesprawdzonym hotelu

Oto najlepsze miejsce na trzymanie walizki

Gdzie zatem trzymać walizkę podczas wyjazdu? Entomolożka doradza dość niekonwencjonalne miejsce. Jej zdaniem najlepiej umieścić bagaż w wannie, gdzie prawdopodobieństwo pojawienia się pluskiew jest najmniejsze, a ponadto jest ona najczęściej i najdokładniej sprzątanym miejscem w pokojach hotelowych - ryzyko tego, że nasze ubrania znajdą sie w niehigienicznym środowisku pełnym bakterii, znacznie się zmniejszy.

Czytaj również:

Wartość 500 plus topnieje przez inflację. Czy rząd rozda Polakom dodatkowe pieniądze?

Produkty, które nie mogą znaleźć się w diecie niemowlaka. Sprawdź listę

Urlop tacierzyński. Ile dni trwa, kto płaci i czy można go dzielić?


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: walizka | pokój hotelowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy