Reklama

Wlej płyn do płukania ust do pralki. Pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu, który wydobywa się z pralki? Jest kilka sposobów. Zanim jednak pójdziesz do sklepu w poszukiwaniu specjalnego płynu, który powinien poradzić sobie z tym problemem, wykorzystaj płyn do jamy ustnej. Sprawdziliśmy, to działa!

Nieprzyjemny zapach z pralki - jaka jest przyczyna?

Czasami z pralki wydobywa się nieprzyjemna woń. Przenosi się także na pranie. Zamiast świeżych i pachnących ciuchów, wyciągami ubrania śmierdzące stęchlizną. Dlaczego tak się dzieje? Powodów może być kilka. Jednym z nich będzie zabrudzony filtr. To na nim gromadzą się wszelkie zanieczyszczenia. Dlatego warto często sprawdzać, w jakim jest stanie. Lekko zabrudzony filtr można umyć pod bieżącą wodą. Powodem nieprzyjemnego zapachu może być także zabrudzona szuflada, w której osadzają się resztki płynu czy proszku. Warto ją regularnie czyścić. Źródłem problemu może być też tworząca się we wnętrzu pralki pleśń. Należy pamiętać o tym, aby po każdym praniu zostawiać uchylone drzwiczki. Raz na jakiś czas włączyć pustą pralkę. 

Reklama

Poznaj triki, które ułatwią pranie

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pralki? Użyj płynu do płukania ust

W sklepach dostępne są różnego rodzaju środki do czyszczenia pralki, ale możemy skorzystać też ze sprawdzonych podpowiedzi i prostych trików. Okazuje się, że z problemem świetnie poradzi sobie płyn do płukania ust. Sprawdzi się tutaj jako środek dezynfekujący i czyszczący. Co trzeba zrobić? Wystarczy wlać pół szklanki płynu i uruchomić program - najlepiej szybki (bez prania w środku). Pozbędziesz się w ten sposób nieprzyjemnego zapachu, a dodatkowo płyn pomoże usunąć bakterie i inne zalegające w bębnie czy też w przewodach zanieczyszczenia. 

Inne sprawdzone metody na pozbycie się brzydkiego zapachu z pralki?

***
Czytaj również: 
Jak wykorzystać glicerynę do sprzątania?
Domowy nawóz ziemniaczany do roślin doniczkowych
Ile wody zużywa pralka? INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pranie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama