Reklama

Reklama

Włóż między ubrania. Zapach stęchlizny zniknie błyskawicznie

Pranie ubrań razem z ich suszeniem jest procesem pochłaniającym sporo czasu. Zdarza się, że nasze ulubione ubranie czeka na swoją kolej do prania, gdy akurat bardzo chcemy je założyć. Co wtedy robić: czekać kilka godzin, gdy akurat chcemy w nim wyjść? Są sposoby, które w takiej sytuacji rozwiążą ten problem i pozwoli błyskawicznie cieszyć się ubraniami neutralizując ich nieprzyjemny zapach.

Pranie i suszenie ubrań jest czynnością niezwykle czasochłonną, choć nieskomplikowaną. Zdarzają się jednak takie sytuacje, gdy szybko chcemy wyjść z domu, a nasze ulubione ubrania oczekują akurat w kolejce do prania. Co zrobić w takiej sytuacji? Są pewne triki, które umożliwią nam skorzystanie z nich mimo tego, że nie znalazły się jeszcze w pralce.

Sposób z sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona jest nieodzownym produktem, który ratuje nas wielu sytuacjach. Nie zawiedzie nas również, w przypadku nagłej konieczności odświeżenia elementów  garderoby. Świetnie poradzi sobie z nieprzyjemnym zapachem potu, a do wykorzystania tego sposobu potrzebny nam będzie - prócz sody - papierowy lub bawełniany woreczek. Wsypujemy do niego dwie łyżeczki sody oczyszczonej, a następnie wkładamy zawiniątko z sodą na ubranie, które chcemy odświeżyć i zwijamy wszystko w kłębek. Ten kuchenny proszek skutecznie wchłonie wilgoć, a razem z nią nieprzyjemne zapachy. Wystarczy odczekać ok. 20 minut i ubranie powinno być gotowe. Podobnie zadziałają zmielone ziarna kawy. W ich przypadku postępujemy tak samo, jak z sodą, a aromat kawy dodatkowo nada piękny zapach tkaninie.

Reklama

Czytaj także:  Jak usunąć żółte plamy od potu?

Zamrażalnik w walce z potem

 Dość nieoczywistym i może nieco szokującym sposobem na walkę z nieprzyjemnym zapachem ubrań jest włożenie ich do zamrażalki. Niska temperatura, która w niej panuje, zabije bakterie, które w połączeniu z potem tworzą nieprzyjemny zapach. Aby odświeżyć ubrania w zamrażalniku, wystarczy złożyć je w kostkę i włożyć do foliowego worka. Następnie wkładamy je na klika godzin do niskiej temperatury. Należy jednak pamiętać, że ten trik jest pomocny jedynie w przypadku grubych tkanin, takich jak jeansy, swetry czy bluzy. Pod żadnym pozorem nie należy wkładać do zamrażalnika delikatnych materiałów - bielizny, bluzek czy ręcznie wyszywanych elementów. W tak niskich temperaturach mogą one bowiem ulec zniszczeniu.

Domowy odświeżacz do tkanin w sprayu

Genialnym sposobem na neutralizację brzydkich zapachów ubrań jest również przygotowanie domowego sprayu do tkanin. Aby przygotować taki odświeżacz, należy zaopatrzyć się w butelkę z atomizerem, wodę, sok z cytryny i ulubiony olejek eteryczny. Wszystkie płyny należy ze sobą wymieszać w butelce i energicznie potrząsać. Tak przygotowany odświeżacz należy rozpylić na ubraniu po przewróceniu go na lewą stronę, zachowując odległość około 20 centymetrów.

Sprawdź:

Uporczywe plamy: jak je usunąć?

Pokazała, jak szybko wysuszyć ubrania po praniu. Film stał się hitem!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: odświeżanie ubrań | stęchlizna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy