Reklama

Reklama

Pokazała, jak szybko wysuszyć ubrania po praniu. Film stał się hitem!

Latem, kiedy temperatura jest wysoka i dodatkowo mamy możliwość rozwieszenia prana świeżym powietrzu, proces suszenia może przebiegać szybko i bezproblemowo. Jednak podczas niepogody, a także jesienią i zimą wydłużający się czas suszenia może stać się prawdziwą zmorą. Co zrobić, by pranie wyschło szybciej?

 Oczywiście najprostszym sposobem jest użycie suszarki bębnowej, jednak nie każde gospodarstwo domowe jest w nią wyposażone. Czas suszenia można znacznie skrócić dzięki odpowiedniemu rozwieszaniu prania. Jak to zrobić? Swoje niezawodne triki zdradza popularna TokTokerka, Neat Caroline, która w kwestiach związanych ze sprzątaniem i dbaniem o dom jest prawdziwą ekspertką. Jej krótkie filmiki z poradami, cieszą się dużym uznaniem widzów. Nic dziwnego, jej zalecenia są zazwyczaj bardzo proste i łatwe do zastosowania.

Czytaj również: Czy suszenie prania na kaloryferze to dobry pomysł?

Reklama

Tak jest i tym razem. Według Neat Caroline najistotniejsze znaczenie ma sposób rozwieszania prania. Dostęp powietrza do wilgotnych ubrań powinien być jak największy, by zapewnić odpowiednią cyrkulację. Jak to osiągnąć? Ekspertka radzi, by zamiast rozwieszać ubrania bezpośrednio na sznurach czy suszarce, umieścić je najpierw na wieszakach i dopiero wtedy rozmieścić na suszarce. Dzięki temu nie tylko pomieści ona znacznie więcej ubrań, ale powietrze będzie miało o wiele lepszy dostęp do każdego fragmentu tkaniny.

 

W innym filmiku Neat Caroline doradza, by nadmiar wilgoci odcisnąć rolując ubranie w ręczniku. Można również podsuszyć pranie zwykłą suszarką do włosów.

Co jeszcze można zrobić, by pranie szybciej schło? Warto pamiętać, że im lepiej odwirujemy pranie, tym krócej będzie się ono suszyć. Warto wiec wirować na najwyższych obrotach dopuszczalnych dla danego typu tkaniny. Przed rozwieszeniem ubranie należy dobrze strzepnąć, tak, aby zagniecenia się rozprostowały, a warstwy wilgotnego materiału rozkleiły. To także zwiększy dostęp powietrza i jego odpowiednią cyrkulację. Jeśli już mowa o powietrzu - pamiętajmy, by dobrze wietrzyć pomieszczenia, w których suszy się pranie. Nie tylko przyspieszy to suszenie, ale też ograniczy niekorzystny proces skraplania się pary wodnej na ścianach.

Czytaj również: Oto największy błąd podczas suszenia praniaINTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jak przyspieszyć suszenie prania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy