Reklama

Reklama

Wrzuć do słoika z grzybami. Będą niezniszczalne!

Sezon grzybowy był w tym roku wyjątkowo udany. W wielu polskich domach wręcz zaroiło się od leśnych okazów, które wylądowały następnie w grzybowych suszarkach. Suszenie jest bowiem jednym z najczęstszych sposobów na przechowywanie leśnych skarbów. Często jednak grzyby chłoną wilgoć i stają się obiektem zainteresowania moli spożywczych. Jak temu zaradzić? Oto wyjątkowo prosty i sprawdzony sposób.

Jak suszyć grzyby? Zrób to w ten sposób, a przetrwają lata

Suszenie grzybów jest jedną z najpopularniejszych metod na ich późniejsze przechowywanie. Wysuszone w suszarce, piekarniku, na kaloryferze, a nawet na słońcu, staną się świetnym dodatkiem do gulaszu, pierogów czy zupy. Kilka kapeluszy suszonych grzybów od razu sprawi, że danie stanie się bardziej aromatyczne i smaczniejsze.

Pamiętajmy, aby świeżo zebranych grzybów nie płukać w wodzie. Jesteśmy w stanie dokładnie je oczyścić wyłącznie przy pomocy nożyka. Dobrze ususzone grzyby najlepiej przechowywać w suchym, chłodnym miejscu. Należy zapakować je w taki sposób, aby nie naciągnęły ponownie wilgocią. Do tego celu posłuży metalowa puszka lub słoik ze szczelną pokrywką.

Mimo wszystko wciąż istnieje jednak obawa, iż ususzone grzyby mogą w przyszłości chłonąć wilgoć lub stać się pożywieniem dla moli. Jak tego uniknąć? Istnieje banalny sposób.

Wrzuć do słoika z grzybami. W ten sposób przedłużysz ich żywot

Do pojemnika, do którego wkładamy wysuszone grzyby warto wrzucić 2-3 listki laurowe. Dlaczego? Liście nie tylko pochłoną wilgoć, ale również odstraszą mole. Insekty nie znoszą bowiem ich zapachu, przez co szybko odpuszczą zainteresowanie grzybami.

Reklama

Grzyby nie powinny jednak być przechowywane z liściem laurowym zbyt długo. Wówczas wchłoną bowiem zapach przyprawy. Chcąc tego uniknąć wystarczy włożyć liść laurowy do grzybów na tydzień, a następnie wyjąć i umieścić w miseczce w tym samym miejscu, w którym będziemy przechowywać słoiki z grzybami.

Zobacz również:

Wlej do miski i podgrzej w mikrofali. Rozpuści tłuszcz i usunie spaleniznę

Rozłóż kasztany na parapecie. Tak pozbędziesz się nieprzyjemnego problemu!

Popełniasz ten błąd? Jest zabójczy dla storczyków

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: suszenie grzybów | liść laurowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy