Reklama

Reklama

Wszystkich świętych 2021: Ile kosztują chryzantemy?

Choć wydatki związane z obchodami Wszystkich Świętych nie mogą równać się z tymi, które czynimy w okolicy Bożego Narodzenia czy Wielkanocy, 1 listopada również potrafi nadszarpnąć domowy budżet. Ile w tym roku musimy zapłacić za chryzantemy?

Wszystkich Świętych to dzień bardzo mocno osadzony w polskiej tradycji. Już na kilka dni przez 1 listopada wielu z nas udaje się na cmentarze, by czyścić i dekorować groby bliskich. Obowiązkowym elementem tego ostatniego zabiegu są kwiaty.

Po chwilowej modzie na sztuczne dekoracje i wiązanki, od kilku lat znów stawiamy na świeże kwiaty. Choć są mniej trwałe i bardziej wymagające, ich naturalnej urody nic nie jest w stanie zastąpić. Floryści, właściciele stoisk i kwiaciarni, odpowiadając na potrzeby klientów, każdego roku oferują szereg różnorodnych odmian, o najróżniejszych kształtach i kolorach. Jest więc z czego wybierać, trzeba tylko zapłacić...

Reklama

Wszystkich świętych 2021: Jak zaoszczędzić na chryzantemach?

Coraz bardziej dająca się odczuć inflacja sprawia, że uważnie patrzymy ceny. Jeśli więc chcemy uniknąć zbędnych wydatków w okolicy Wszystkich Świętych, lepiej uważnie przemyśleć zakup kwiatów. Zamiast nabywać je przed cmentarzem, w ostatniej chwili, lepiej zaopatrzyć się w chryzantemy nieco wcześniej, odwiedzają sklep ogrodniczy, okoliczny targ, lub jeszcze lepiej - kwiatową giełdę. Kwiaty można zamówić też przez internet.

Co zrobić, by zakupione wcześniej chryzantemy przetrwały w dobrym stanie do 1 listopada? Wystarczy regularnie je podlewać i trzymać w chłodnym, choć niepozbawionym światła miejscu.

Wszystkich świętych 2021: Ile kosztują chryzantemy?

Ceny chryzantem wahają się w tym roku od kilku do kilkudziesięciu złotych. Za średniej wielkości donicę z drobnymi chryzantemami w popularnych marketach zapłacimy ok. 10-15 złotych. Podobne ceny osiągają odmiany o dużych kwiatach.

Ceny bukietów z ciętych kwiatów zaczynają się od ok. 5 złotych. Za pojedyncze kwiaty zapłacimy jeszcze mniej - chryzantemy "kule" w internecie można kupić już za 2 złote.

Wszystkich świętych 2021: Co zamiast chryzantem?

Wybierając kwiaty do dekoracji grobów, nie warto ograniczać się wyłącznie do chryzantem. Równie atrakcyjnie będą prezentować się astry, gerbery, goździki, czy wrzosy. Wszystkie te odmiany bardzo dobrze znoszą niskie temperatury. 

Zobacz również:

Jak łatwo obrać jajka ze skorupki? Prosty sposób! 

Czyszczenie nagrobka: Jak zrobić to prawidłowo? 

Nie wyrzucaj skórki od banana. Oto co możesz z nią zrobić!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy