Reklama

Wyczyść kratkę wentylacyjną w prosty sposób. Potrzebujesz tylko dwóch składników

Czyszczenie kratki wentylacyjnej to istotna sprawa, jednak nie każdy o tym pamięta. Zaniedbanie tej czynności może się wiązać z przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi. Pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń z kratki wentylacyjnej jest jednak prostsze, niż się wydaje. Wystarczy wykonać specjalny płyn ze składników, które są w każdym domu.

Po co kratka wentylacyjna?

Odpowiednia cyrkulacja powietrza w pomieszczaniach to istotna kwestia. Wpływa ona na warunki panujące w całym domu i zapobiega powstawaniu wilgoci oraz pleśni

Nieprawidłowy przepływ powietrza objawia się m.in. zaparowanymi oknami. Nasz organizm również potrafi to zasygnalizować. Wówczas pojawia się ból głowy, zaburzenia koncentracji i uczucie zmęczenia. 

Bardzo ważnym elementem całego systemu wentylacyjnego jest kratka, przez którą jest wchłaniane nieświeże powietrze. Stanowi ona zakończenie przewodu i jest estetycznym uzupełnieniem, które dokładnie zakrywa dziurę w ścianie. 

W związku z tym istotne jest dbanie o kratki wentylacyjne i regularne czyszczenia ich. Gromadzone zabrudzenia powodują obniżenie jakości powietrza oraz nieprzyjemny zapach stęchlizny w pomieszczeniach.

Reklama

Zobacz także: Zamiast na kanapki, nanieś go na osad. Domowy sposób na odkamienianie czajnika

Jak wyczyścić kratkę wentylacyjną?

Czyszczenie kratki wentylacyjnej nie jest trudnym zadaniem. Już na pierwszy rzut oka widać, że zbiera się na niej kurz, a w dodatku jest tam mnóstwo drobnoustrojów. Po pewnym czasie może pojawić się także grzyb bądź pleśń. W takiej sytuacji warto skorzystać z domowych sposobów. 

By pozbyć się brudu z kratki wentylacyjnej, warto wykonać prostą mieszankę. Dzięki niej będzie możliwość dokładnego wyczyszczenia bez konieczności odkręcania kratki. 

Zobacz także: Tak w mig wyczyścisz kabinę prysznicową. Genialny produkt za grosze

Należy wymieszać dwie łyżeczki sody oczyszczonej z ciepłą wodą. Tak powstały domowy środek czyszczący najlepiej przelać do butelki z atomizerem, a następnie spryskać nim kratkę wentylacyjną. Po kwadransie wystarczy dokładnie przetrzeć ją ściereczką i gotowe.    

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kratka wentylacyjna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy