Reklama

Reklama

Wydasz raptem 4 złote, a pryszcz zniknie w jedną noc. Smaruj punktowo

Pielęgnacja cery i leczenie problemów skórnych wcale nie musi być drogie. W aptece znajdziemy wiele tanich maści, które z powodzeniem mogą konkurować z drogimi preparatami. Jedną z nich jest maść ichtiolowa. Produkt ten jest niezwykle skuteczny w walce z pryszczami czy czyrakami. Zobacz, jakie są jego właściwości, aplikacja i zastosowanie.

Maść ichtiolowa - podstawowe informacje

Maść ichtiolowa to preparat wykorzystywany w leczeniu trądziku, na pryszcze czy czyraki. Jest naprawdę tania - w aptece opakowanie o pojemności 20 g można kupić na około 4 złote. Na rynku istnieją dwa rodzaje produktu - 10 i 15 proc. Różniące się zawartością substancji czynnej, czyli ichtiolu. Z uwagi na tak niską cenę wykorzystuje się ją w domowym leczeniu problemów skórnych.

Produkt ma gęstą, lepką i smolistą konsystencję, ciemnobrunatny kolor i specyficzny zapach przypominający rozgrzany asfalt, siarkę czy smołę. Ze względu na ciemną barwę maść ichtiolowa może zostawiać plamy na ubraniach, które są dość trudne do wyczyszczenia.

Reklama

Czytaj także: Kosztuje w aptece 4 zł, a działa cuda. Szczelnie wypełnia wszelkie zmarszczki i bruzdy

Aplikacja maści ichtiolowej

Maści ichtiolowej należy używać wyłącznie zewnętrznie. Warto umyć ręce przed jej użyciem, aby zapobiec przeniesieniu bakterii na chore fragmenty skóry, a także po ich posmarowaniu, żeby nie pobrudzić sobie ubrań. Standardowo problematyczne miejsca na twarzy smaruje się raz lub dwa razy dziennie.

Nie powinno się natomiast stosować preparatu na rany. Mimo faktu, że maść ichtiolowa jest bezpieczna i nietoksyczna dla ludzi, ichtiol nie nadaje się do nakładania na uszkodzoną skórę. Leczenie należy przerwać również wtedy, gdy wystąpi reakcja alergiczna.

Zastosowanie maści ichtiolowej

Maść ichtiolową można z powodzeniem wykorzystywać przy leczeniu następujących problemów skórnych:

  • pryszcze,
  • czyraki,
  • zmiany ropne,
  • trądzik pospolity i różowaty,
  • łuszczyca pospolita,
  • zastrzał,
  • zanokcica,
  • egzema,
  • łojotokowe i atopowe zapalenia skóry.

Preparat ma właściwości przeciwobrzękowe, przeciwłojotokowe, ściągające czy rozgrzewające. Jest świetnym rozwiązaniem doraźnym na powierzchowne problemy skórne. Nie powinno się jednak używać maści ichtiolowej długotrwale i na większe zmiany chorobowe.

Maść ichtiolowa na twarz

Maść dobrze sprawdzi się w leczeniu ropnych pryszczy. Nie tylko łagodzi takie zmiany, ale także przyspiesza dojrzewanie ropy, dzięki czemu można szybciej i łatwiej się jej pozbyć. Wszystko odbywa się bezboleśnie. Warto użyć plasterka na posmarowane miejsce, aby uniknąć zabrudzenia ubrań czy pościeli.

Z produktu możemy skorzystać również w leczeniu czyraków, czyli guzków zawierających ropę. W takim przypadku najlepiej nałożyć maść ichtiolową w postaci kompresu, a następnie usunąć go wraz z wytworzoną wydzieliną.

Zobacz również: 5 maści z apteki do 5 złotych. Skuteczna pielęgnacja dla oszczędnych

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: maść ichtiolowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy