Wyrzucasz do kosza? Popełniasz błąd. Zatyczka od oleju ma ukrytą funkcję

Wiele osób wyrzuca ten element, a może być przydatny. Zazwyczaj ląduje w koszu, bo mało kto wie o tym, że zatyczka od oleju może się sprawdzić podczas przygotowywania posiłków. Na czym polega jej ukryta funkcja?

Zatyczka od oleju ma przydatną funkcję
Zatyczka od oleju ma przydatną funkcję123RF/PICSEL

Nietypowe triki, które ułatwiają życie? Do takich z pewnością należy ukryta funkcja zatyczki od oleju. Ten element najczęściej ląduje w koszu, a tak naprawdę może być przydatny w kuchni.

Ukryta funkcja zatyczki od oleju

Większość butelek oleju posiada niewielką zawleczkę. Chociaż jest niewielka, pozwala zapobiec niejednej kulinarnej katastrofie. Dzięki niej można łatwo odmierzyć odpowiednią ilość tłuszczu w trakcie gotowania.

Jeśli jej nie używamy, to płyn wylewa się przez szeroki otwór, co sprawia, że marnujemy sporą ilość tłuszczu.

Dlatego po oderwaniu zawleczki powinniśmy ją odwrócić do góry nogami. Wtedy zaczyna spełniać swoją ukrytą funkcję - tak przekręcony element należy włożyć z powrotem do otworu, z którego został wyjęty. Dzięki temu otrzymujemy praktyczny dozownik.

Dzięki temu na patelnię trafi o wiele mniej oleju, a odmierzenie potrzebnej ilości płynu będzie o wiele prostsze.

Zobacz również:

Zdrowy, ale w odpowiednich ilościach

Olej rzepakowy ma doskonałą proporcję kwasów omega-6 do omega-3
Olej rzepakowy ma doskonałą proporcję kwasów omega-6 do omega-3123RF/PICSEL

Olej roślinny w odpowiednich ilościach jest zdrowy i wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Zawiera kwasy omega-3 i omega-6. Oprócz tego rozpuszcza niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witaminy A, D, E, K.

Oleje roślinne zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, które chronią przed nowotworami i chorobami układu krwionośnego. Im więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych, tym lepiej.

Sprawdź, nim kupisz

Chcesz kupić dobrej jakości olej? Sprawdzaj etykiety
Chcesz kupić dobrej jakości olej? Sprawdzaj etykiety123RF/PICSEL

Nim sięgniemy po olej, dokładnie sprawdźmy etykietę. Zrezygnujmy z zakupu oleju, którego etykieta jest nieczytelna albo zaklejona.

Obok nazwy handlowej powinna widnieć informacja, czy olej jest zrobiony np. z pestek winogron oraz sposób jego produkcji i przeznaczenie. Im więcej danych od producenta, tym większa pewność co do jakości produktu.

***

„Ewa gotuje”: Bułeczki serowe z ananasemPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas