„Zabójcza mieszanka” na siwe włosy. Możesz odwołać wizytę u fryzjera

Dla jednych atrybut piękna, dla innych prawdziwa zmora. Prędzej czy później na naszej głowie i tak pojawią się siwe włosy. Nie ma jednak potrzeby, by od razu umawiać się na wizytę do fryzjera. Jeśli zależy nam na przykryciu srebrzystych pasm, warto sięgnąć po naturalne sposoby. Jednym z nich jest „zabójcza mieszanka”, na którą składa się rumianek i sok z cytryny.

Pierwsze siwe włosy? Można temu zaradzić naturalnymi sposobami
Pierwsze siwe włosy? Można temu zaradzić naturalnymi sposobami123RF/PICSEL

Siwe włosy co prawda dodają uroku i szlachetności, ale niektórzy uważają je za prawdziwą zmorę. Siwienie, o ile nie wiąże się z chorobami, jest naturalnym procesem. To, jak szybko następuje, zależy od kwestii genetycznych.

Kiedy siwieją włosy?

Za naturalny kolor włosów odpowiada melanina, której produkcja spowalnia między 30. a 40. rokiem życia.

Zdarza się, że proces ten może nastąpić już u osób po 20. roku życia. Wtedy mówimy o przedwczesnym siwieniu.

Wiele kobiet najchętniej zamaskowałoby srebrzyste pasma. Dlatego też wiele z nich od razu sięga po farbę albo umawia się na wizytę do fryzjera. Nim jednak będziemy chcieli poskromić siwe włosy w taki sposób, warto poznać naturalne metody ich maskowania.

Zamaskuje siwiznę i doda włosom blasku

Dla jednych ozdoba, dla innych - zmowa. Siwienie - jeśli nie ma związku z chorobami - to naturalny proces!
Dla jednych ozdoba, dla innych - zmowa. Siwienie - jeśli nie ma związku z chorobami - to naturalny proces!123RF/PICSEL

Ziołowe płukanki to skuteczny sposób na to, by siwe włosy stały się mniej widoczne. Nie tylko zamaskują siwiznę, ale również dodadzą włosom blasku.

Jednym z takich naturalnych sposobów jest mikstura z rumianku i cytryny. To naturalna, ale i "zabójcza mieszanka", która zamaskuje siwiznę. To rozwiązanie skuteczne przede wszystkim dla blondynek. Jak przygotować taką miksturę? Nic prostszego.

Rumianek i cytryna na siwe włosy

Napar z rumianku jest skuteczny na siwe włosy
Napar z rumianku jest skuteczny na siwe włosy123RF/PICSEL

Przestudzony napar z rumianku wystarczy połączyć z sokiem z cytryny (1 lub 2). Napar na włosach należy trzymać ok. 30 minut, a dopiero potem można go spłukać zimną wodą.

Domowy kosmetyk, jakim jest napar z rumianku i cytryny, nie tylko pomoże zapobiec siwieniu włosów. Dzięki niemu włosy zyskają blask - będą rozświetlone i rozjaśnione.

***

Magdalena Stępień u Zdanowicz o hejcie, który ją dotknął podczas leczenia OliwierkaINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas