Reklama

Reklama

Zastosuj banalny trik ze spłuczką. Zaoszczędzisz sporo pieniędzy

Oszczędzanie wody powinno być u każdego naturalnym nawykiem. Prognozy mówią bowiem, że niedługo może jej brakować na naszej planecie, a to będzie wiązało się z poważnymi konsekwencjami. Bez wody nie ma bowiem życia. Jak na co dzień oszczędzać wodę i dbać o jej zasoby? Ten jeden prosty patent z pewnością ci w tym pomoże.

Deficyt wody problemem na skalę światową

W dzisiejszych czasach sytuacja dotycząca deficytów wody na świecie jest ogromnym problemem. Zmieniający się klimat i ciągle rosnąca populacja sprawiają, że niedobory wody dotykają już wiele regionów świata. Coraz więcej mówi się o oszczędzaniu wody w codziennym życiu i traktowaniu każdej jej kropli jako czegoś na wagę złota. Szacuje się, że przeciętny człowiek zużywa jej dziennie aż 150 l! Nie każdy ma świadomość, że poprzez proste zmiany i nawyki może wiele zdziałać i przyczynić się do mniejszych zużyć tego cennego surowca.

Jak oszczędzać wodę na co dzień? Poza zmywaniem naczyń w zmywarce, ustawianiu kurka na najmniejszy strumień i korzystaniu z prysznica, zamiast wanny można także zastosować jeden trik, dzięki któremu zużycie wody w twoim domu będzie o wiele mniejsze. Oto co należy zrobić.

Reklama

Czytaj również: 9 sposobów na oszczędzanie wody w domu

Tak skutecznie zaoszczędzisz wodę. Zastosuj trik ze spłuczką w toalecie

Wody używamy nie tylko do gotowania, prania, zmywania czy kąpieli ale również podczas wizyty w toalecie. Dla wszystkich, którzy szukają sprytnych rozwiązań na ograniczenie jej zużycia przedstawiamy banalny patent dotyczący spłuczki. W ten sposób nie tylko zatroszczysz się o Ziemię, ale również zaoszczędzisz sporo pieniędzy.  

Wystarczy, że zamiast jednej, dużej spłuczki w WC zamontujesz podwójną - z większym i mniejszym przyciskiem. Nie zawsze bowiem jest potrzebne spłukiwanie dużą ilością wody. Tryb "mniejszy" jest bardziej oszczędny, a jego regularne używanie może pozytywnie odbić się na twoim portfelu. Trik ten opiera się na odpowiednim ciśnieniu wody. Im wyższy jej poziom, tym lepiej. To rozwiązanie jest naprawdę banalne, a może wiele zdziałać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: deficyt wody pitnej | woda | spłuczka | toaleta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy