Zetrzyj na tarce, wysusz i zalej wodą. Mszyce będą omijać twój ogród szerokim łukiem

Są prawdziwą zmorą działkowców, niekiedy do reszty rujnując nawet najdokładniej wypielęgnowany ogród. Istnieje jednak jeden, banalny sposób, z pomocą którego sprawisz, że będą uciekać w popłochu, w przyszłości szerokim łukiem omijając twoją działkę. Jaki jest naturalny środek na mszyce?

Jak zrobić domowy środek na mszyce? Zetrzyj na tarce, wysusz i zalej wodą
Jak zrobić domowy środek na mszyce? Zetrzyj na tarce, wysusz i zalej wodą123RF/PICSEL

Jak samemu zrobić oprysk na mszyce? Ten sposób może cię zaskoczyć

Atakują rośliny w ogródku, nie odmawiając sobie również zainfekowania tych na balkonie, czy nawet wnętrzu domu. Są prawdziwą zmorą działkowców, doprowadzając ich niekiedy do białej gorączki. Zdarza się bowiem, że zawodzą nawet najlepsze, chemiczne sposoby, a ogród w kilka chwil, z idealnie wypielęgnowanego, zamienia się w prawdziwą, kwiatową ruinę.

Przebiegłe mszyce są jednym z tych szkodników, którego obawia się każdy właściciel roślin. Zdają się bowiem znajdować drogę do każdego ogrodu, nawet tego, który otoczony jest największą opieką, z chęcią się w nim zadomawiając, a kolejno uszkadzając kwiaty i owoce.

Niewielkie owady żywią się bowiem, obfitymi w składniki odżywcze, płynami z roślin, wysysając je, a kolejno mocno osłabiając. Szkodniki co prawda szybko się rozmnażają, jednak poruszają raczej powoli. Warto więc działać natychmiast - tylko wtedy istnieje szansa rozprawienia się z problemem. Jeśli więc zauważysz obecność pierwszych nieproszonych gości, szybko bierz się do pracy.

Na co dobra jest pestka z awokado? Możesz się zdziwić do czego się przyda

Mszyce atakują zarówno rośliny w ogrodzie, jak również te rosnące w pomieszczeniach. Niewielkie owady dostają się bowiem do wnętrza domów i mieszkań najczęściej przez otwarte okna i drzwi, niekiedy będąc przynoszonymi na zakupionych w sklepie roślinach. Mogą ukrywać się nie tylko na liściach, ale też składać jaja do ziemi, przez co na początku ciężko je namierzyć.

Jeśli ich nie powstrzymasz, mszyce doprowadzą twoje rośliny do ruiny
Jeśli ich nie powstrzymasz, mszyce doprowadzą twoje rośliny do ruiny123RF/PICSEL

Kiedy jednak stwierdzisz, że z roślinami w twoim ogrodzie lub domu dzieje się coś niedobrego, zauważając niedorozwój pędów i liści, które skręcają się i zniekształcają, żółkną, a z czasem nawet zasychają i obumierają, szybko złap za butelkę z atomizerem. Uprzednio przygotowując domowy oprysk na bazie "odpadu", który zazwyczaj ląduje w koszu. Później sobie za to podziękujesz.

Jak zrobić nawóz z pestki awokado? Zbawienny w przypadku inwazji mszyc

Awokado jest jednym ze smaczniejszych i zdrowszych składników codziennej diety. Jak się okazuje, może stać się też godnym przeciwnikiem inwazji mszyc. Ten jego element, który zazwyczaj ląduje w koszu, może szybko i skutecznie rozprawić się ze szkodnikami. Oto co musisz zrobić.

  1. Pestkę awokado zetrzyj na tarce - w momencie, kiedy ta jest jeszcze mokra. Jeśli uprzednio ją wysuszysz, trudniej będzie zetrzeć ją na pył.
  2. Powstałe "trociny" wysusz.
  3. Całość zalej litrem wody i gotuj przez kilka minut.
  4. Odstaw na całą noc. Po tym czasie przecedź roztwór.
  5. Otrzymany wywar rozcieńcz z wodą w proporcjach 1:5. Kolejno przelej do butelki z atomizerem i działaj.

Dokładnie spryskaj wszystkie, zainfekowane przez mszyce rośliny. Pamiętaj przy tym, że aby oprysk z pestki po awokado przyniósł oczekiwany efekt, należy stosować go regularnie - przynajmniej raz w tygodniu. Po takiej kuracji mszyce będą omijać twoje rośliny szerokim łukiem.

Rośliny na zacieniony balkon. Jakie gatunki wybrać?Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}