Reklama

Reklama

Jacek Jelonek przełamie tabu homoseksualności w Polsce? "To idzie w dobrą stronę"

Gościem kolejnego odcinka videocastu dziennikarki Polsatu, Katarzyny Zdanowicz "Zdanowicz. Pomiędzy wersami" jest Jacek Jelonek - model, który zyskał rozpoznawalność dzięki programowi "Prince Charming", w którym o jego serce walczyło 13. mężczyzn. Obecnie Jacek jest jednym z uczestników tanecznego show "Taniec z gwiazdami", gdzie tańczy w parze jednopłciowej - pierwszej takiej w historii. Katarzynie Zdanowicz opowiedział m.in. o tabu, które ciągle przełamuje, oraz planach na przyszłość - ślubie, dzieciach, oraz tego, jaką pracę do wykonania mamy jeszcze jako naród, by zmienić postrzeganie osób homoseksualnych. Cały odcinek dostępny poniżej.

Jacek Jelonek u Katarzyny Zdanowicz - wykształcenie, wiek, partner, udział w "Prince Charming"

Jacek Jelonek u dziennikarki Polsat News, Katarzyny Zdanowicz opowiedział swojej karierze. 35-letni model miał być lekarzem medycyny estetycznej - w takim kierunku się szkolił, jednak nie zdążył złożyć dokumentów na studia. Zaaplikował więc na architekturę przestrzenną i te studia skończył. Przyznaje, że nie pracował nigdy w zawodzie - szybko zaczął karierę w modelingu i zyskał kontrakty na całym świecie. W Polsce to jednak udział w programie "Prince Charming" - pierwszym w Polsce reality-show o szukaniu homoseksualnego partnera przyniósł mu sławę. Poznał tam Oliwiera Kubiaka, który zwyciężył show i jednocześnie został partnerem Jacka Jelonka. Jak to często w związkach stworzonych w reality show bywa, wszyscy wróżyli im szybkie rozstanie.

Jelonek o swoim coming oucie - "Rodzice dowiedzieli się jako ostatni - lepiej zerwać szybko plaster"

Reklama

Jacek Jelonek wyznaje, że kiedy rozważał udział w programie "Prince Charming" myślał przede wszystkim o swojej najbliższej rodzinie i reakcji jej otoczenia. Sam Jelonek przyznał, że nie przejmuje się opinią innych, ale jego rodzice pochodzą z małego miasteczka, oraz był to pierwszy tego typu program w Polsce, więc musiał odpowiednio przygotować swoją rodzinę.

"Bawiąc się programem i tańcem pomagam innym ludziom" - Jelonek o udziale w "Tańcu z Gwiazdami". "Zdanowicz. Pomiędzy wersami"

Jacek Jelonek w videocascie Katarzyny Zdanowicz wyznał, że jest bardzo zadowolony z tego, jakie możliwości i ile radości dało mu uczestniczenie w programach telewizyjnych.

Opowiedział też pewną historię - skontaktowała się z nim mama chłopaka, który zrobił przed nią coming-out (wyznał swoją orientację). Kobieta miała napisać:

"Panie Jacku, jest mi ciężko, nie ukrywam, ale dzięki programowi wiem, jaką matką nie być". Jacek Jelonek wyznaje, że bardzo cieszy go fakt, iż jego szczęście, jakim jest możliwość udziału w programach rozrywkowych, pomaga innym.

Jacek Jelonek o przełamywaniu tabu homoseksualności w Polsce "To idzie w dobrą stronę"

Jak sam o sobie mówi Jacek Jelonek, jest optymistą. Dlatego nie chce się skupiać na negatywach i hejcie płynącym z faktu jego orientacji. Mimo wszystkich negatywów, stwierdza:

Dodaje jeszcze: "Chciałbym, żeby Polska też stała się tak otwarta, że możesz z kim chcesz chodzić za rękę, że nie będzie krzywych spojrzeń.

Ślub, dzieci, przyszłość - szczere wyznanie Jacka Jelonka! Podkast "Zdanowicz. Pomiędzy wersami"

Jacek Jelonek w podcascie Zdanowicz zdradził wiele szczegółów ze swojego życia. Opowiedział m.in. o planach na ślub, o adopcji dziecka, o ich przyszłości życia w Polsce. Cały odcinek dostępny poniżej:

Zobacz również:

"Taniec z gwiazdami" 3 odc. 13 edycji. Czym zaskoczą nas gwiazdy?

Jacek Jelonek w "Tańcu z Gwiazdami". Stworzy męsko-męską parę! 

Doda wygrała z Polską ws. wyroku o obrazę uczuć religijnych. Otrzyma 10 tys. euro 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Jelonek | Taniec z gwiazdami | Katarzyna Zdanowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy