Poznaj swoje najgłębiej ukryte "ja" - wystarczy, że spojrzysz na obrazek

Złudzenia optyczne są zabawne, ale ich zastosowanie w psychologii jest czymś więcej niż prostą rozrywką. Wiele z tych iluzji może ujawnić, kim jesteś jako osoba. Przecież psychologowie używają plam atramentu, aby zrozumieć swoich pacjentów nie bez powodu. Kiedy pokazują swoim pacjentom obrazy, a następnie proszą ich o wyjaśnienie tego, co widzą, ich podświadomość przywołuje rzeczy ukryte pod powierzchnią. Nie wierzysz? Sprawdź.

To, co widzisz na tym obrazku, zdradza twoje głęboko ukryte cechy
To, co widzisz na tym obrazku, zdradza twoje głęboko ukryte cechymateriały prasowe

Młoda kobieta czy stary mężczyzna?

Jedną z takich iluzji, która wystawia na próbę twoje moce percepcji, jest prosty rysunek, który można zobaczyć na dwa różne sposoby. Niektórzy widzowie zobaczą obraz starego mężczyzny, gdy na niego spojrzą, podczas gdy inni zobaczą tył głowy młodej kobiety. Możliwe jest również, że niektórzy ludzie będą w stanie przełączać się między nimi i mogą dostrzec zarówno mężczyznę, jak i kobietę.

Jednak to to, co zobaczysz najpierw, pokazuje twoje dominujące cechy osobowości.

Widzisz starca - co to oznacza?

Jeśli pierwszą rzeczą, którą zobaczyłeś, była twarz starca z wąsami, jesteś spokojną, uczciwą i wierną osobą, która jest postrzegana przez innych jako godna zaufania i niezawodna. Jesteś naturalnym przywódcą, który w razie potrzeby może przejąć inicjatywę, a inni patrzą na ciebie, gdy potrzebują przewodnictwa lub mądrości.

Jesteś perfekcjonistą, co może być źródłem stresu, ale uważnie stawiasz kolejne kroku, aby osiągnąć swoje cele. Impulsywne decyzje - to nie ty.

Widzisz młodą kobietę - co to znaczy?

Jeśli najpierw zauważyłeś tył głowy młodej kobiety, jesteś optymistyczną i ciekawą osobą, z dużą ilością pozytywnej energii. Jesteś porywczy i masz tendencje do działania w oparciu o impulsywne decyzje, uwielbiasz próbować nowych rzeczy. Zwykle szukasz tego, co najlepsze we wszystkim i lubisz pomagać innym, a ludzie często szukają u ciebie pocieszenia.

Mówi się również, że ludzie, którzy na tym obrazku widzą młodą kobietę, są silni i odporni, ale bardzo skorzystaliby na dzieleniu się swoimi problemami z innymi i szukaniu wsparcia, zamiast dusić wszystko w sobie.

Czas na lepsze. Odcinek 4INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas