Bije na głowę pumeks i tarki do pięt. Efekty zauważysz już po pierwszym użyciu

Aleksandra Tokarz

Opracowanie Aleksandra Tokarz

Bolesne, pękające pięty wraz z nadejściem wiosny są dla wielu prawdziwą bolączką. Wówczas warto odrzucić w kąt pumeks i tarki do pięt, sięgając po produkt, który w kilka chwil zamieni skórę stóp w gładką, jak nigdy dotąd. Co najlepiej na pękające pięty? Ten produkt kosztuje grosze, a potrafi zdziałać cuda.

Co najlepiej na pękające pięty? Kosztuje grosze, a potrafi zdziałać cuda
Co najlepiej na pękające pięty? Kosztuje grosze, a potrafi zdziałać cuda123RF/PICSEL

Wiosną pogoda coraz częściej zachęcać będzie do odsłaniania nóg i samych stóp. Po zimie wiele osób może narzekać jednak na uciążliwy problem. W trakcie chłodniejszych miesięcy, kiedy nosimy ciężkie, nieprzepuszczające powietrza buty, stopy niejednokrotnie buntują się, odpłacając się bolesnymi, niekiedy nawet groźnymi pęknięciami. Jak uporać się z tym problemem?

Czego brakuje w organizmie gdy pękają pięty? Oto przyczyny bolesnego problemu

Pękające pięty to często sygnał od organizmu. Podobny problem sygnalizować może braki witamin i składników odżywczych, w tym przede wszystkim ważnych dla zdrowia skóry witamin A i E oraz kwasów omega-3. Ale nie tylko. Popękana skóra pięt może być także wynikiem braku odpowiedniego nawilżenia, częstego moczenia nóg w gorącej wodzie czy noszenia nieodpowiedniego, niezapewniającego właściwej wentylacji i podparcia pięt obuwia.

Popękane pięty to także znak zbyt częstego złuszczania naskórka. Mimo iż regularne usuwanie martwego naskórka z pięt jest ważne z punktu widzenia estetyki i zdrowia, cała rzesza osób używa do tego popularnych tarek czy pumeksów. Te wyrządzają niejednokrotnie więcej szkody niż pożytku. Sprawiają bowiem, że skóra staje się jeszcze bardziej podrażniona i szybciej rogowacieje. Dlatego też warto odrzucić je w kąt, sięgając po produkt, który w mig doprowadzi stopy do ładu.

Jak szybko wyleczyć pęknięta piętę? Sprawdzony sposób

Z suchą i popękaną skórą stóp w mig rozprawi się krem z mocznikiem. W aptece dorwiemy go za zaledwie kilkanaście złotych, a ten odpłaci się w zamian prawdziwie zbawiennym działaniem. Zawarty w jego składzie mocznik w mig poradzi sobie bowiem ze zrogowaceniami i zgrubiałą skórą. Jak to zrobi?

Jak szybko wyleczyć pęknięta piętę? Krem z mocznikiem to sprawdzony sposób
Jak szybko wyleczyć pęknięta piętę? Krem z mocznikiem to sprawdzony sposób123RF/PICSEL

Mocznik to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie, utrzymująca jej barierę ochronną i mocno nawilżająca. Ten zawarty w kosmetykach jest jednak cichym bohaterem pielęgnacji skóry. W niskim stężeniu wpływa na przyspieszenie regeneracji naskórka, zaś w większym (do 10 proc.) działa nawilżająco i zmiękczająco, sprawiając, że skóra staje się bardziej elastyczna i miękka.

Co najlepiej na pękające pięty? Ten krem w mig rozprawi się z problemem

Kluczową w przypadku walki z popękaną skórą pięt jest regularność. Krem z mocznikiem należy wdrożyć do codziennej pielęgnacji stóp, a systematycznie stosowany szybko zamieni skórę w bardziej elastyczną i mniej podatną na podrażnienia, rogowacenie czy spękanie.

Wybierając odpowiedni dla siebie kosmetyk warto zwrócić uwagę na jego skład. Obok mocznika w kremie znaleźć może się również nawilżająca skórę gliceryna czy natłuszczający, odżywiający i wspierający regeneracją naskórka wosk pszczeli. Podobne kosmetyki w swoim składzie często posiadają także masło shea, które natłuszcza i wspiera regenerację czy łagodzącą i przyspieszającą gojenie alantoinę oraz wspierający zatrzymanie wody dla głębszych warstw skóry pantenol. W przypadku spękanych pięt ruszaj więc do apteki i wróć do domu z kremem z mocznikiem. Szybko sobie za to podziękujesz.

Make up no make up - dyskretny makijaż w paru krokachInteria DIY
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas