Domowe sposoby na opryszczkę: Tanie i skuteczne

Opryszczka wargowa, czyli tak zwane „zimno”, to bardzo przykra dolegliwość, która pojawia się zazwyczaj nagle i niespodziewanie. Na wardze tworzą się bolesne pęcherzyki, którym towarzyszy swędzenie i pieczenie. W dodatku opryszczka ma tendencję do nawracania, dlatego warto znać sposoby na jej pozbycie się. Można sięgnąć po dostępne w aptece leki na tego rodzaju zmiany skórne, ale w leczeniu opryszczki pomogą także domowe metody, które są tanie i skuteczne. Jak szybko pozbyć się opryszczki?

Poznaj domowe sposoby na opryszczkę
Poznaj domowe sposoby na opryszczkęINTERIA.PL

Opryszczka: Jak się pozbyć za pomocą miodu?

Gdy na wardze pojawi się opryszczka, warto sięgnąć po miód. Działa on przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie, a w dodatku świetnie nawilża skórę. Skutecznie pomoże więc zredukować stan zapalny i zmniejszyć ból. Wystarczy więc posmarować opryszczkę odrobiną miodu, a ulga przyjdzie natychmiast. Należy pamiętać, by sięgać jedynie po miód naturalny, czy to w formie skrystalizowanej, czy płynnej. Tylko taki bowiem posiada cenne właściwości.

Opryszczka: Jak się pozbyć za pomocą czosnku i cebuli?

Kolejnymi produktami nieocenionymi w walce z opryszczką są czosnek i cebula. One również wykazują działanie antybakteryjne i antyseptyczne. Należy jednie przekroić czosnek lub cebule i przyłożyć do opryszczki na kilka minut. Nie powinno trwać to zbyt długo ze względu na możliwość zbytniego wysuszenia podrażnionej skóry.

Opryszczka: Jak się pozbyć za pomocą aloesu?

INTERIA.PL

Na opryszczkę może także pomóc aloes. Ta cenna roślina ma właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne i łagodzące. Można przykładać miąższ aloesu do wykwitu lub nałożyć na niego żel aloesowy. Dzięki temu zmniejszy się świąd skóry i widoczność pęcherzyków opryszczki.

Opryszczka: Jak się pozbyć za pomocą melisy?

Melisa również działa przeciwbakteryjnie, a do tego przeciwwirusowo. Badania dowiodły, że obecne w tym ziole taniny i kwasy fenolowe pomagają zwalczyć wirusa opryszczki Herpes simplex. Dobrze jest więc zaparzyć melisę, nasączyć w niej płatek kosmetyczny i przyłożyć na zmianę skórną lub też posmarować pęcherzyk olejkiem melisowym. Zabieg najlepiej wykonywać co kilka godzin.

Opryszczka: Jak się pozbyć za pomocą cytryny?

Do walki z opryszczką można także wykorzystać cytrynę. Działa oczyszczająco i antyseptycznie, więc pomoże złagodzić zmianę skórną. W tym celu wystarczy kilka razy dziennie przykładać plaster cytryny do pęcherzyka.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas