"Poskromi" siwe włosy. Sprawdź domowy patent z liściem laurowym

Domowy trik na siwe włosy? Możesz wykorzystać popularną przyprawę. Trik z liściem laurowym znały już nasze babcie. Dzięki regularnemu stosowaniu możesz opóźnić proces siwienia włosów. Oto dwa proste przepisy.

Liście laurowe to nie tylko znana przyprawa. Coraz częściej docenia się ich korzystne dla zdrowia i urody właściwości
Liście laurowe to nie tylko znana przyprawa. Coraz częściej docenia się ich korzystne dla zdrowia i urody właściwości123RF/PICSEL

Spis treści:

    Liście laurowe mogą mieć zastosowanie nie tylko w kuchni. Są również sprzymierzeńcem w walce z różnymi dolegliwościami, np. kaszlem. Mogą również pomóc rozprawić się z bólem głowy i przynieść ulgę w chorobach reumatycznych. Liście wawrzynu szlachetnego są też wykorzystywane w kosmetyce: są składnikiem kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji twarzy, włosów i całego ciała.

    Ze względu na właściwości przeciwzapalne i oczyszczające liście laurowe znajdują się w składzie np. toników do skóry. Możemy je też znaleźć w składzie płynów do kąpieli czy odżywek do włosów - a to ze względu na działanie przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie. Liść laurowy może okazać się pomocny przy łuszczycy, grzybicy, łupieżu.

    Prosty patent na siwe włosy. Znały go już nasze babcie

    Liście laurowe zawierają też składniki aktywne, które mogą mieć pozytywny wpływ na kolor włosów. Są bogate w witaminy, minerały i przeciwutleniacze. Kwas laurowy ma właściwości antyoksydacyjne, które mogą spowolnić proces siwienia włosów, a eugenol - ze względu na antyseptyczne i przeciwzapalne działanie może stymulować cebulki włosowe. Zawarty w liściach mangan jest z kolei niezbędny do wytwarzania melaniny odpowiedzialnej za kolor włosów.

    Liście wawrzyna szlachetnego zawierają całą listę substancji czynnych, takich jak olejki eteryczne (cyneol, terpeny, geraniol), garbniki, flawonoidy, lignany czy alkaloidy. Oprócz tego są bogate w witaminy A, B2, B3, B5, B6, C, kwas foliowy, wapń, żelazo, mangan, potas, selen, miedź, cynk i magnez. Taka mieszanka z pewnością będzie stanowiła pyszny eliksir dla naszych włosów.

    Liść laurowy może spowolnić proces siwienia włosów
    Liść laurowy może spowolnić proces siwienia włosów123RF/PICSEL

    Dlatego też stosowanie liści na włosy może przynieść sporo pozytywnych efektów. Odżywienie skóry głowy, odżywienie i wzmocnienie włosów to z pewnością niektóre z nich. Liście laurowe wspierają proces zachowania naturalnego pigmentu, dlatego też mogą zahamować siwienie włosów. Tutaj kluczowa jest jednak systematyczność i wytrwałość. Dopiero po czasie zauważymy efekty.

    Warto pamiętać, że siwienie włosów to naturalny proces i wiele zależy od czynników genetycznych. Dlatego efekty stosowania domowych specyfików z liści laurowych dla każdego będą inne.

    Jak stosować liście laurowe na włosy? Oto proste sposoby.

    Płukanka z liści laurowych na siwe włosy

    Przepis na płukankę z liści laurowych

    Wrzuć kilka liści laurowych do garnka z wodą. Zagotuj wodę, a później zmniejsz płomień i gotuj przez 20 minut. Odstaw napar i poczekaj aż wystygnie. Ostatni krok: przecedź miksturę. Napar z liści laurowych możesz stosować jako płukankę po umyciu włosów. Regularne stosowanie zadziała odżywczo i przy okazji zachowa kolor włosów.

    Liście laurowe mają wiele zastosowań
    Liście laurowe mają wiele zastosowań123RF/PICSEL

    Możesz też zastosować inny trik - maseczkę z liści laurowych. Zmiel kilka liści na proszek, dodaj do oleju i wymieszaj. Powstały "krem" nałóż na włosy i skórę głowy. Pozostaw na godzinę, a następnie umyj włosy. Zadziała podobnie jak wspomniany napar.

    ***

    Liść laurowy. Magiczna i zdrowa przyprawaInteria.tv
    INTERIA.PL
    Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
    Dołącz do nas