Reklama

Reklama

Grzywka na bok: Komu pasuje?

Grzywka na bok? Dziewczęcy atrybut damskiej fryzury, który odejmuje lat. Dlatego trudno się dziwić, że wiele pań decydując się na metamorfozę, zaczyna właśnie od grzywki. Jednak czy każda z nas robi to we właściwy sposób? Na co należy zwrócić uwagę?

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Romantyczna, symetryczna, delikatna, ciężka, czesana na bok lub zakrywająca całe czoło. Grzywka od lat towarzyszy kobietom. Marzymy o niej, jednak nie zawsze właściwie dobieramy formę do proporcji naszej twarzy.

Zatem czym się sugerować. Najlepiej stanąć przed lustrem z grzebieniem w ręku. Odsłońmy policzki i czoło. Co widzimy? Jaki kształt ma nasza twarz? Jakie proporcje? Jak osadzone są oczy? Okazuje się, że to wszystko ma wpływ na właściwy dobór grzywki. Jest kilka typów np. twarz w kształcie trójkąta, kwadratu, elipsy lub koła.

Reklama

Jak grzywka pasuje do okrągłej buzi?

Ten kształt twarzy jest proporcjonalny. Podbródek, nos i czoło dzielą owal na trzy części. W tym przypadku należy być ostrożnym z wyborem. Symetryczne, ciężkie cięcie spowoduje, że znikniemy pod grzywką. Niewidoczne będą brwi i oczy

Jeżeli długość będzie zbyt krótka, przybędzie nam kilka kilogramów- to złudzenie optyczne, ale lepiej go unikać. Zatem jaką grzywkę warto polecić osobom, których twarz wpisuje się w okrąg? 

Grzywka czesana na bok będzie doskonałym rozwiązaniem. Delikatne cieniowanie doda lekkości. Zmienią się proporcje. Twarz wydłuży się, obszar czoła powiększy, a oczy wydobędą na pierwszy plan.

Zmysłowa, długa grzywka na boki. Komu pasuje?

Curtain bangs to jeden z najbardziej kobiecych trendów. Grzywce, która rozchodzi się na boki, od lat jest wierna księżna Kate. Ten kształt można porównać do teatralnej kurtyny, która jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet o pociągłej twarzy. Panie, których owal przypomina koło lub kwadrat tym rodzajem grzywki poszerzą tylko swoje lico. Żeby tego uniknąć długość grzywki musiałaby sięgać linii żuchwy.

Curtain bangs doskonale sprawdza się przy długich włosach, ale to także doskonałe uzupełnienie long boba. Ważne, aby kosmyki odpowiednio suszyć. Ciepłym i zimnym powietrzem, a potem modelować przez odpowiedni skręt szczotki na boki.

*** Zobacz także ***

Jak zrobić przeciwzmarszczkowy masaż twarzy?

Jak wybielić zęby w domu?

Peeling: Sekret młodej skóry

Olejek różany: Właściwości i zastosowanie

Jak nosić sukienki midi? Księżna Diana to wiedziała. Kto jeszcze?

Księżna Diana powiedziała to przed śmiercią?! Po wypadku zaczął się chaos!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje