Jak samodzielnie obciąć grzywkę? Poznaj 2 sposoby na cięcie

Po świętach grzywka wchodzi do oczu, a fryzjer nie ma już wolnych terminów przed Sylwestrem? A może nagle zapragnęłaś subtelnej zmiany w swoim wyglądzie? Przeczytaj, jak możesz obciąć grzywkę samodzielnie w domu - i to aż na 2 sposoby.

Grzywkę możemy w łatwy sposób obciąć samodzielnie w domu
Grzywkę możemy w łatwy sposób obciąć samodzielnie w domu123RF/PICSEL

Klasyczna prosta grzywka

Krok 1: Najpierw należy oddzielić pasma, które docelowo mają być naszą grzywką od reszty włosów. W tym celu trzeba wyznaczyć obszar podobny do trójkąta. Sprawdź, czy grzywka nie będzie zbyt gęsta - jeśli tak, to zmniejsz ilość włosów.

Krok 2: Kiedy uznasz, że dobrze wybrałaś ilość i obszar włosów, rozczesz je i zwiąż u nasady nosa. Pamiętaj, że grzywkę zawsze można skrócić, dlatego pierwsze cięcie poprowadź na bezpiecznej wysokości. 

Krok 3: Rozwiąż włosy i sprawdź, czy długość grzywki cię zadowala. Jeżeli nie, to ponownie zwiąż włosy i nieco je skróć. Gdy będziesz już zadowolona z długości, zrób minimalne pionowe cięcia od dołu tak, aby postrzępić lekko grzywkę, nadając jej objętości i naturalności.

Grzywka typu curtain bangs

Curtain bangs to dosłownie grzywka typu zasłona, czyli taka, w której włosy mamy podzielone mniej więcej na pół, rozdzielone na boki i nieco dłuższe niż przypadku klasycznej grzywki. Pierwszy krok jest za to taki sam, więc od razu przejdziemy do drugiego.

Krok 2: Tego typu grzywka ma luźne zasady co do jej długości. Może sięgać góry ucha, jego końcówki, a nawet podbródka. W tej kwestii masz pole do wyboru. Przed podzieleniem włosów chwyć je razem i na wysokości brody przytnij poziomo.

Krok 3: Rozdziel włosy na dwie części i każdą z nich przytnij w ten sposób, aby grzywka była nieco dłuższa od zewnętrznej strony twarzy, tworząc tzw. zasłony. Po obcięciu na odpowiednią długość warto grzywkę wyprostować i nadać jej kształt.

Koniec z plastikową legitymacją: czas na mLegitymację
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas