Reklama

​Makijaż dla pań 60 plus

Makijaż dla pań 60 plus będzie rządził się innymi zasadami, niż dla kobiet w młodszym wieku. Z wiekiem zachodzą naturalne zmiany w wyglądzie twarzy, więc konieczne jest także dopasowanie do nich makijażu.

Makijaż dla pań 60 plus: Podkłady

Podstawowym elementem każdego makijażu jest podkład. Obecnie popularne są kremy koloryzujące i lekkie podkłady, które zapewniają naturalnie wyglądający efekt. W przypadku makijażu dla pań 60 plus pokład nie powinien być zbyt ciężki, ponieważ wywoła on efekt maski i podkreśli niedoskonałości.

Dojrzałe kobiety mają więcej zmarszczek ze względu na spadek elastyczności skóry. Mocno kryjące fluidy i ciężkie podkłady będą osadzać się głęboko w porach i wchodzić w zagłębienia zmarszczek. Przy makijażu dla pań 60 plus najlepiej wybierać brzoskwiniowe, ciepłe odcienie podkładów.

Reklama

Makijaż dla pań 60 plus: Rozjaśniacze

Kobiety w wieku dojrzałym powinny stosować w codziennym makijażu rozjaśniacz. Dzięki niemu nadamy blasku cerze i odejmiemy sobie optycznie lat. Rozjaśniacz w niewielkiej ilości należy nałożyć na skórę pod oczami, pod dolną wargą oraz w miejscu bruzdy nosowo-wargowej.

Makijaż dla pań 60 plus: Cienie

Kobiety w wieku 60 plus powinny ostrożnie używać cieni do makijażu oczu. Jeżeli powieki są mocno opadające i pomarszczone to najlepiej będzie zrezygnować z cieni. Decydując przy makijażu dla pań 60 plus na cienie, należy wybierać kolory jasne i pastelowe, które można nakładać na całą powiekę. Z kolei ciemniejsze odcienie, jak fiolet, granat, zieleń czy grafit, można stosować w małych ilościach na dolne powieki.

Makijaż dla pań 60 plus: Brwi

Częstym błędem przy malowaniu brwi jest wybór zbyt ciemnego koloru do ich podkreślenia. Odcień powinien być o jeden ton jaśniejszy od naturalnego koloru włosków brwi. Zbyt wyraziste, ciemne brwi będą wyglądały karykaturalnie i dodadzą nam lat. Brwi powinny być delikatnie podkreślone i mieć łagodny kształt.

Makijaż dla pań 60 plus: Róże

Makijaż dla pań 60 plus powinien zawierać róż do policzków, lecz konieczne jest dobranie odpowiedniego odcienia. Nie należy stawiać na intensywne, chłodne i landrynkowe kolory. Lepiej sprawdzą się odcienie ciepłe, brzoskwiniowe, które optycznie złagodzą zmarszczki. Policzki należy jedynie delikatnie musnąć różem.

Zobacz także:
Pomadki dla pań dojrzałych – trafiony wybór
Hobby po 50. Teraz masz na nie czas!
Minge uważa, że kobiety po 60. nie powinny pokazywać ciała

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy