Marzysz o włosach gęstych jak u Włoszek? Zastosuj regułę "trzeciego kroku"

Mieszkanki słonecznej Italii słyną z imponująco gęstych i lśniących włosów. Jak ujawnia pochodzący z tego kraju stylista fryzur Rossanno Ferretti, w osiągnięciu pożądanych rezultatów pomaga Włoszkom stosowanie tzw. „reguły trzeciego kroku”. Polega ona na wzbogaceniu rutynowej dwustopniowej pielęgnacji o ów trzeci krok, którym jest aplikowanie na pasma odżywczego serum lub olejku.

Jak Włoszki dbają o włosy?
Jak Włoszki dbają o włosy?123RF/PICSEL

Korzenie pielęgnacji włosów "po włosku" mają długą historię

Bujne, zdrowo wyglądające włosy to swoisty znak rozpoznawczy włoskich kobiet - wystarczy przyjrzeć się efektownym fryzurom italijskich gwiazd kina, takich jak Sophia Loren, Ornella Muti czy Monica Vitti.

"Znane są z bardzo wyrafinowanego podejścia do pielęgnacji włosów. Stawiają na wysokiej jakości produkty i sprawdzone rozwiązania" - wyjaśnia ekspert.

Ferretti tłumaczy, że skrupulatne dbanie o włosy jest głęboko zakorzenione we włoskiej tradycji i kulturze. 

"Od najmłodszych lat dzieci uczą się, jak ważna jest właściwa pielęgnacja włosów. Dzięki swoim mamom i babciom poznają przekazywane z pokolenia na pokolenie techniki i sekrety, które wykraczają poza samo mycie włosów. Ta wczesna edukacja pozwala wykształcić dobre nawyki, które pozostają z nimi przez całe życie" - wskazuje ceniony fryzjer.

Czym jest metoda "trzeciego kroku"? Wprowadź do pielęgnacyjnej rutyny, a nie pożałujesz

Zbawieniem w pielęgnacji włosów może okazać się "trzeci krok"
Zbawieniem w pielęgnacji włosów może okazać się "trzeci krok" 123RF/PICSEL

Jednym z takowych sekretów jest tzw. "reguła trzeciego kroku". Polega ona wzbogaceniu standardowej pielęgnacji - która obejmuje zwykle mycie głowy i nałożenie odżywki - o ów trzeci krok, czyli zaaplikowanie na wilgotne pasma bogatego w składniki odżywcze serum lub olejku.

Warto sięgnąć po produkty zawierające wyciągi roślinne, kwas hialuronowy, keratynę i kolagen. Ferretti podpowiada, by podczas ostatniego elementu pielęgnacyjnej rutyny stosować kosmetyk jedynie na długości włosów, omijając ich nasadę.

Użycie serum lub olejku wzmacnia barierę ochronną włosów, ogranicza ich łamliwość oraz dodaje kosmykom blasku.

Domowa odżywka, która ratuje zniszczone włosy!Interia DIY
INTERIA.PL/ PAP Life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas