Nie kupuj wałków. Piękne fale i loki możesz mieć bez nich

Loki i fale to idealna, romantyczna fryzura na Walentynki, ale nie tylko. Kręcone włosy powoli, nieśmiało powracają do domu. Panie, które od czasu do czasu, chcą zmienić coś w swoim wyglądzie, chętnie wybierają loki i fale, które można wykonać z pomocą wałków, bądź lokówki. Okazuje się jednak, że dla osiągnięcia wspaniałego skrętu wystarczą: stare gazety, szalik albo t-shirt. Jak zrobić loki domowym sposobem?

Domowym sposoby na kręcone włosy
Domowym sposoby na kręcone włosy123RF/PICSEL

Jak zrobić loki domowym sposobem? Sięgnij po triki naszych babć

Starym i od dawna znanym sposobem na sprężynki na włosach są papiloty. Wystarczy pociąć gazetę na grube paski, które zwijamy w rulon. Włosy trzeba rozczesać i podzielić na sekcje. Im mniejsza sekcja, tym loki będą drobniejsze. Następnie zaczynając od dołu, nawijamy włosy na wałek z gazety i związujemy na końcu. Jeśli włosy są grube i nie damy rady związać gazety, możemy połączyć jej końce gumką — recepturką.

Domowe sposoby na loki: szalik lub pasek od szlafroka

Jak zrobić loki domowym sposobem? Wystarczy zmoczyć włosy, by był wilgotne, dobrze je rozczesać, a następnie ubrać na głowę szalik bądź pasek od szlafroka, tak by z każdej strony zwisała jego równa część. Teraz z jednej strony pasek i włosy związujemy gumką, a z drugiej strony przeplatamy włosy i pasek, tak jakbyśmy zaplatali francuza, czynność powtarzamy też z drugiej strony głowy. Dokładną instrukcję przedstawiono na filmiku.

Jak zrobić loki domowym sposobem? Przyda się t-shirt

Domowe sposoby na loki bywają niekiedy zaskakujące. Okazuje się, że fale można uzyskać także z pomocą t-shirta. Aby to zrobić, należy zrolować koszulkę i połączyć jej boki gumką. Powstanie w ten sposób obwarzanek, który kładziemy na czubku głowy, a następnie zawijamy na niego wilgotne (ale nie mokre!) włosy. Pozostawiamy “turban" na głowie na noc, a rankiem po prostu rozplatamy i cieszymy się pięknymi falami. Przy tym sposobie warto zauważyć, że efekty prezentują się dużo lepiej na dłuższych włosach.

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 45: Anna ŚwiątczakINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas