Produkty z apteki za kilka złotych. Prostują zmarszczki niczym żelazko zagniecenia

Zmarszczki nas postarzają — nie jest to odkrywcze stwierdzenie, podobnie jak nie jest żadną nowością stwierdzenie, że zabiegi i kremy wygładzające są z reguły kosztowne. Jednak nie wszystkie sposoby na zmarszczki wymuszają na nas wydanie milionów złotych monet, okazuje się, że w aptece można znaleźć preparaty, które kosztują kilka — kilkanaście złotych, a doskonale radzą sobie ze zmarszczkami.

Maść z witaminą A tworzy na skórze ochronną warstwę, która zabezpiecza przez uszkodzeniami, jednocześnie wygładza zmarszczki
Maść z witaminą A tworzy na skórze ochronną warstwę, która zabezpiecza przez uszkodzeniami, jednocześnie wygładza zmarszczki123RF/PICSEL

Maść na oparzenia z witaminą F

Rozważając różne sposoby na zmarszczki, warto wziąć pod uwagę dostępną w aptece maść z witaminą F. Jest ona sprzedawana jako środek na oparzenia, tymczasem doskonale radzi sobie także z zachowaniem młodości skóry i prostowaniem zmarszczek.

Taka maść nawilża skórę i zapobiega degradacji kolagenu. Dzięki niej skóra staje się bardziej elastyczna, zmarszczki są mniej widoczne, a my wyglądamy młodziej. Taka maść w aptece kosztuje niewiele około 11 - 15 złotych.

Krem na odmrożenia z witaminą A

Innym, tanim sposobem na zmarszczki, który znajdziemy w aptece, jest krem na odmrożenia z witaminą A. Preparat zalecany jest także w przypadku oparzeń słonecznych i profilaktycznie po opalaniu czy solarium.

Witamina A sprzyja odnowie komórek, dzięki czemu sprzyja produkcji nowego naskórka. Krem działa również w głębokich warstwach skóry, pobudzając produkcję kolagenu i poprawiając ukrwienie, dzięki czemu cera jest lepiej odżywiona, co przekłada się także na promienny wygląd. Ceny kremu na odmrożenia z witaminą A zaczynają się już od 6 złotych.

Pasta cynkowa

Apteczny sposób na zmarszczki za parę złotych to także pasta cynkowa. Cynk ma właściwości antyoksydacyjne oraz wpływa na elastyczność skóry. Dlatego jest szeroko stosowany w kosmetykach przeciwzmarszczkowych. Ściągające właściwości tlenku cynku sprawiają, że skóra staje się bardziej napięta i gładsza. Pasta cynkowa stosowana na wypryski i trądzik okazuje się także świetnym sposobem na zmarszczki, a jej ceny zaczynają się poniżej 5 złotych.

Pasta cynkowa
Pasta cynkowaINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas