Stopy gotowe na wiosnę. Sól Epsom rozwiązaniem na szorstkie pięty i brzydki zapach
Podobna do soli kuchennej, jednak z o wiele szerszym zakresem zastosowania. Sól Epsom, czyli siarczan magnezu, doskonale odnajduje się nie tylko w kulinariach, ale także medycynie, kosmetyce oraz rolnictwie. Z powodzeniem wykorzystamy ją planując domowe SPA, przygotowujące stopy do sezonu wiosennego. Sprawdź, jak wykorzystać produkt do odprężającej kąpieli, która uwolni stopy od przykrego zapachu i zrogowaciałego naskórka.
Czym jest sól Epsom?
Pod nazwą tą kryje się nieorganiczny związek chemiczny, a konkretnie sól kwasu siarkowego i magnezu, czyli siarczan magnezu. Określenie to pochodzi od angielskiego miasta Epsom, w którym w XVII wieku otrzymano ją po raz pierwszy. Produkt nosi także miano soli gorzkiej oraz angielskiej.
Jej lecznicze i pielęgnacyjne właściwości sprawiają, że chętnie wykorzystuje się ją w celach medycznych oraz w kosmetologii. Dzięki sporej zawartości magnezu sól Epsom wykazuje działanie mocno relaksujące, regenerujące oraz pozytywnie wpływające na cztery układy w organizmie - kostny, stawowy, mięśniowy oraz nerwowy. Sól jest przeznaczona zarówno do użytku zewnętrznego np. w formie odżywczych kąpieli, jak i wewnętrznego, co oznacza, że można przyjmować ją doustnie. Jest to związane z właściwościami odtruwającymi oraz przeczyszczającymi.
Sprawdź: 5 domowych sposobów na piękne stopy
Co daje moczenie stóp w produkcie
Jesienią i zimą skrzętnie ukrywamy stopy pod grubymi skarpetkami, rajstopami i ciężkimi butami. Wiosną, kiedy słońce coraz częściej zaczyna królować na niebie, a temperatury z każdym dniem rosną, tęsknym wzrokiem spoglądamy w stronę lżejszego obuwia. Nieodpowiednia pielęgnacja stóp prowadzi nie tylko do wzmocnienia nieprzyjemnego zapachu, ale także przyczynia się do szybkiego pękania delikatnego naskórka, zamieniając ich powierzchnię w papier ścierny.
Moczenie stóp w soli Epsom nie tylko przynosi ulgę i regeneruje podrażnioną skórę, ale także pozwala dokładnie zdezynfekować każdy ich najmniejszy zakamarek. Dzięki temu stopy stają się wolne od bakterii i grzybów, które odpowiadają za rozwój licznych chorób oraz brzydkich woni. Jak przygotować kąpiel do stóp?
Do miednicy lub większej miski wsyp pół szklanki soli Epsom, a następnie zalej wszystko ciepłą, ale nie gorącą wodą. Teraz wystarczy zamoczyć stopy na 20-25 minut, a następnie delikatnie osuszyć i nakremować. Taki zabieg przywróci skórze gładkość, a także przygotuje do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
Gdzie można kupić sól Epsom?
Sól Epsom wyróżniają nie tylko liczne właściwości, ale także szerokie zastosowanie. Planując wykorzystanie jej na skórze stóp, postarajmy się wybrać produkt jak najwyższej jakości, przeznaczony do stosowania w kosmetyce. Dzięki temu podniesiemy efektywność planowanego zabiegu. Gdzie zatem kupić sól Epsom? Z powodzeniem dostaniemy ją w aptekach stacjonarnych oraz internetowych, sklepach ekologicznych oraz wybranych drogeriach.
Sprawdź również: