Reklama

"Białe złoto" na problemy żołądkowe. Jest ekstremalnie skuteczne i tanie

“Białe złoto” pijały już nasze prababki, kiedy chciały ugasić pragnienie lub uporać się z problemami żołądkowymi. Maślanka, bo o niej mowa, jest nie tylko tania i skuteczna w radzeniu sobie z bólem brzucha, ale posiada także szereg innych zalet, dla których zawsze warto mieć ją w lodówce.

Maślanka na problemy żołądkowe

Domowe sposoby na ból żołądka najczęściej kojarzą nam się z ziołami. Rumianek, mięta — w zależności od przyczyn zalecane są różne roślinne środki. Tymczasem okazuje się, że na żołądek pomóc nam może maślanka. “Białe złoto" stosowały już nasze prababki przy problemach z trawieniem i kłopotach z wypróżnianiem się

Domowe sposoby na ból żołądka to nie tylko rumianek i mięta, ale także maślanka. Jak się okazuje “białe złoto" ma także szereg innych zalet, dla których warto mieć ją w lodówce.

Reklama

Zobacz również: Przepis na maślankę z chrzanem

Maślanka na pragnienie i kaca

Maślanka przyśpiesza procesy trawienne, dzięki czemu organizm szybciej upora się nie tylko z jedzenia, ale także z wypitym wcześniej alkoholem. Właśnie dlatego maślanka polecana jest jako sposób na kaca

Nie od dziś wiadomo, że maślanka jest też doskonałym sposobem na ugaszenie pragnienia. Szczególnie w upalne dni warto ją schłodzić przed podaniem, wówczas przyniesie prawdziwą ulgę.

Zobacz również: Chudnij dzięki maślance

Maślanka na odchudzanie i pamięć

Maślanka wzmaga uczucie sytości, a jednocześnie nie zawiera wiele kalorii — właśnie dlatego polecana jest osobom na diecie. Warto po nią sięgnąć także dlatego, że jest bogatym źródłem wapnia, pozytywnie wpływa na pamięć, koncentrację i pracę wątroby.

Zobacz również: Jak zrobić tradycyjny kefir?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: problemy żołądkowe | maślanka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy